Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela w ciągu roku

27 stycznia 2019, niedziela

1. Na godzinę 16.00 zapraszamy na kolędowanie przy żłóbku. W ostatnią niedzielę stycznia do wspólnego śpiewania kolęd zaprasza nasza schola „Błękitne anioły”.

2. Na Mszę św. z modlitwą za udręczonych duchowo zapraszamy we wtorek o godz. 18.30.

3. Na nabożeństwo Godziny Świętej zapraszamy w czwartek o 12.00 i 20.00. O godz. 21.00 rozpocznie się Msza św. o świętość kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe powołania.

4. Mszę św. wynagradzającą Bożemu Sercu odprawimy w piątek o godz. 12.00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca przypada święto Ofiarowania Pańskiego – z woli św. Jana Pawła II obchodzone jako Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji w Sanktuarium będziemy gościć zakonników, siostry zakonne i świeckie osoby konsekrowane. O godz. 10.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o 11.30 – modlitwa różańcowa, o 12.00 – Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.

Natomiast na godz. 15.00 Ks. Arcybiskup zaprasza wszystkich na uroczystą celebrację Dnia Życia Konsekrowanego do bazyliki św. Jana Chrzciciela.  

6. Bractwo św. Michała zapraszamy na mszę św. z nabożeństwem w sobotę o godz. 17.00.

7. Od 20 lat przy Sanktuarium istnieje Stowarzyszenie Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego „Razem”. Stowarzyszenie organizuje wyjazdy i pielgrzymki studenckie, tworzy i realizuje projekty formacyjne i edukacyjne skierowane do młodych, przygotowuje festyn parafialny, prowadzi dwie świetlice środowiskowe - „Promyczek” i „Bazę. Działalność Stowarzyszenia można dziś wesprzeć i złożyć na ten cel ofiarę przy wyjściach z kościoła. Wolontariusze rozdawać będą także ulotki informujące o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia. Za wszelkie ofiary wspierające działalność duszpasterstwa akademickiego serdecznie dziękujemy. 

8. Biuletyn z programem duszpasterskim na luty wyłożony jest w kruchcie.

9. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych ferii, a wszystkim dobrego tygodnia.