Ogłoszenia duszpasterskie

Objawienie Pańskie (Trzech Króli)

6 stycznia 2019, niedziela

1. Dzisiaj Kościół modli się także za cudzoziemców. W Biblii znajdujemy wielokrotnie zachętę do gościnności i opieki nad obcokrajowcami. Rozumiemy to lepiej, kiedy emigracja kogoś bliskiego dotyka naszej rodziny. Rolą chrystusowców i sióstr Misjonarek w Kościele powszechnym jest duchowa opieka nad Polakami mieszkającymi na stale lub czasowo przebywającymi za granicami Ojczyzny. Pozostając w Polsce czujemy się w obowiązku tę misję wspierać modlitwą i ofiarą.

2. Przy wyjściu z kościoła siostry Misjonarki rozprowadzają poświęconą kredę. Przy tej okazji można złożyć ofiarę z przeznaczeniem na wsparcie pracy sióstr Misjonarek wśród polskich emigrantów.

3. We wszystkie niedzielę stycznia, po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie przy żłóbku. Dzisiaj o godz. 16.00 kolędować będziemy z razem chórem parafialnym Pax Christi i z chórem Kombatant. Będzie okazja posłuchać najpiękniejszych kolęd i wspólnie z chórzystami zaśpiewać. Za tydzień do wspólnego, niedzielnego kolędowania zapraszają Serduszka.

4. Mszę św. wotywną o Duchu Świętym odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30.

5. Trwają duszpasterskie odwiedziny rodzin. W dni powszednie kolędowanie zaczynamy od godz. 17.00, w soboty i niedziele od godz. 15.00. Porządek kolędy został umieszczony w kruchcie i na stronie internetowej parafii.

porządek kolędy na najbliższe dni:

Niedziela (6 stycznia): ul. Królowej Jadwigi 1-4 i 43-47,
ul. Śląska 2-3 i 43-54A, ul. Małkowskiego

Poniedziałek (7 stycznia): ul. Królowej Jadwigi 9-42B

Wtorek (8 stycznia): Bogusława

Środa (9 stycznia): ul. Krzywoustego 1-19 i 58-80

Czwartek (10 stycznia): Łokietka

Piatek (11 stycznia): ul. Jagiełły, ul. Przybysławy

Sobota (12 stycznia): ul. Głowackiego, ul. Kopernika, ul. Langiewicza,
ul. Narutowicza 11-18, Plac Dziecka

Niedziela (13 stycznia): ul. Kusocińskiego, ul. Sowińskiego

Poniedziałek (14 stycznia): ul. Potulicka 21-40