Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela w ciągu roku

28 października 2018, niedziela

1. BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – to wspólna zabawa dla dzieci z rodzicami. Dzieci przebierane za ulubionych świętych albo za anioły zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 5 (ul. Królowej Jadwigi) we wtorek na godz. 17.30. Rodziców prosimy o pomoc w przygotowaniu strojów. Nikogo nie może zabraknąć.

2. Za udręczonych duchowo będziemy modlili się we wtorek na Mszy św. o godz. 18.30.

3. AKADEMICKKA SZKOŁA MODLITWY – to spotkania dla studentów i maturzystów w duchu lectio divina (czyli modlitwy Słowem Bożym). Zapraszamy do Oratorium (przy kawiarence akademickiej) we wtorki o godz. 19.00.

4. Młodzież szkół średnich oraz przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy w ostatni dzień października na WIECZÓR ŚWIĘTYCH czyli udział w marszu z relikwiami świętych, który wyruszy o godz. 19.00 z kościoła dominikanów i przejdzie do katedry. Po procesji zapraszamy na film  "Szare Anioły". Ks. Michał na młodzież będzie czekał przy kawiarence akademickiej w środę o godz. 18.30.

5. W Uroczystość Wszystkich Świętych w kaplicy Cmentarza Centralnego zostaną odprawione Msze św. o godz. 9.00, 12.00 i 15.00. Po Mszy św. o 12.00 rozpocznie się modlitewna procesja. Dzień Wszystkich Świętych jest świętem nakazanym i dniem wolnym od pracy, dlatego Msze św. w Sanktuarium odprawimy w porządku niedzielnym.

6. Tego dnia, z racji pierwszego czwartku, na nabożeństwo Godziny Świętej zapraszamy na 19.00. Mszę św. w int. powołań oraz o świętość kapłanów i osób konsekrowanych odprawimy o 20.00.

7. 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zapraszamy do wspólnej modlitwy przy grobach kapłańskich o godz. 15.00.

8. Nabożeństwa wynagradzające Sercu Bożemu i Niepokalanemu Sercu Maryi odprawimy w I Piątek i w I Sobotę w stałym porządku. Zmiana tajemnic różańcowych – w sobotę po Mszy św. o 12.00.

9. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go każdego dnia za duszę jednej osoby zmarłej. Warunkiem odpustu jest pobożne nawiedzenie cmentarza, przyjęta Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Św.

10. Pod chórem wyłożone są karty wypominkowe. Prosimy je składać do skarbony ustawionej z tyłu kościoła. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się na różańcu w dni powszednie
o 11.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 17.00.

11. Za zmarłych wpisanych do Księgi Zmarłych Sanktuarium odprawimy w ciągu roku 52 Msze św. zbiorowe; codziennie odmawiamy cząstkę różańca i wspominamy w rocznicę śmierci. Księga Zmarłych zastępuje wypominki roczne.

12. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na remont ołtarza. Dziękujemy za zakup cegiełek i ostatnio wydanych książeczek pt. Nasze nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

13. W kruchcie wyłożony jest Biuletyn Sanktuarium na listopad oraz – w koszyku – biuletyn Jerycho młodych dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania.