Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela w ciągu roku

30 września 2018, niedziela

1. Każdy ludzki grzech rani Serce Jezusa. Grzechy ludzi Kościoła ranią Je podwójnie. Grzech zostawia także bolesny ślad w sercu osób skrzywdzonych, zgorszonych, zawiedzionych. Jezus w Ewangelii od grzesznika żąda przyznania się do winy, odpokutowania za zło i zadość-uczynienia Bogu i bliźniemu. W tym trudnym procesie naprawiania skutków złych czynów ludzi, potrzeba jest modlitwa Kościoła. Jest ona konieczna tym, którzy dopuścili się zła i tych, którzy zostali skrzywdzeni. W najbliższy czwartek zapraszamy na nabożeństwo przebłagalne za grzechy i zło w Kościele, które odprawimy w ramach Godziny Świętej, po mszy św. o godz. 12.00 i o godz. 20.00.

2. W październiku zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 11.30 i 18.00, w niedziele o godz. 17.00. W Niedzielę, 7 października, kiedy kościół czci Maryję, Królową Różańca Świętego do modlitwy różańcowej zapraszamy o godz. 9.00, 13.30, 17.00 i 19.30.

 

3. Mszę św. wotywną o Duchu Świętym odprawimy w poniedziałek o 18.30. W środę wieczorem będziemy się modlić w int. Ojczyzny i rodzin rozdzielonych emigracją. W pierwszy piątek i w pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwa wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepolanemu Sercu Maryi. Odprawimy je w stałym porządku.

4. Sanktuarium NSPJ wydało nowy modlitewnik zatytułowany Nasze nabożeństwo do św. Michała Archanioła. To już czwarty tomik, wydany w serii Nasze… Po Naszych drogach krzyżowych, Naszych różańcach i Naszej nowennie do NMP Nieustającej Pomocy przyszedł czas na Nasze nabożeństwo do św. Michała. Modlitewnik przeznaczony jest dla członków Bractwa św. Michała i dla wszystkich, którzy pragną modlić się o dobrą śmierć dla siebie lub swoich bliskich. Modlitewnik jest także cegiełką Kupując modlitewnik pomagamy w remoncie wielkiego ołtarza.

5. Człowiek  jest stworzony aby kochać i wielbić Boga. Św. Paweł pisze, że zostaliśmy już wcześniej wybrani i przeznaczeni na to, abyśmy w wieczności wielbili Jego majestat (por. Ef 1,11-12). Zanim będziemy Boga wielbić w niebie, chcemy Go wielbić na ziemi. Dlatego zapraszamy do zapoznania się ze wspólną inicjatywą duszpasterstwa młodych i duszpasterstwa akademickiego.

W rytmie Serca – to warsztaty muzycznego wielbienia oraz wieńczący je koncert, który odbędzie się podczas festyny rodzinnego w parku Andersa 2 czerwca 2019 r. Warsztaty mają na celu przygotować chór i orkiestrę, która poprowadzi wielbienie dla mieszkańców Szczecina. Odbędą się one w dwóch seriach – jesienią i wiosną. Warsztaty poprowadzą znani muzycy, kompozytorzy muzyki liturgicznej i dyrygenci: Paweł Bębenek i Leopold Twardowski. Nasze zaproszenie kierujemy do młodzieży oraz osób do 50 roku życia. Koncert i warsztaty to duże  przedsięwzięcie organizacyjne, dlatego zwracamy się o wparcie modlitewne, materialne i sponsoring. Przy wyjściu z kościoła młodzież rozdaje ulotki z informacją o zapisach na warsztaty oraz o formach wsparcia tego wspólnego i – mamy nadzieję – pięknego wydarzenia.

6. Parafian i przyjaciół Sanktuarium polecamy czułej opiece Serca Jezusowego.