Ogłoszenia duszpasterskie

IX Niedziela w ciagu roku

3 czerwca 2018, niedziela

Dziękujemy ks. Tomaszowi Ślesikowi za poprowadzenie REKOLEKCJI O SERCU BOGA I SERCU CZŁOWIEKA. Ufamy, że będą dla nas pomocą na drodze naszej wiary.

Nasza młodzież otrzymana dzisiaj na Mszy św. o godz. 15.00 z rąk ks. bpa Henryka Wejmana sakrament bierzmowania. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby dzięki pomocy Ducha Świętego stali się dojrzali w wierze i współodpowiedzialni za Kościół.  

Od Bożego Ciała trwają Dnie Eucharystyczne. Codziennie, w ramach nabożeństwa wieczornego, zapraszamy do udziału w procesji eucharystycznej.

JEZU, TY SIĘ TYM ZAJMIJ! - te znane słowa ojca Dolindo czynimy hasłem tegorocznych nabożeństw czerwcowych. Będziemy uczyli się od niego jak kochać Serce Boże, jak zachować pogodę ducha, jak radzić sobie z trudnościami w życiu i jak ocalić wiarę. Na nabożeństwa do Serca Jezusowego z katechezami o miłości Bożej według ojca Dolindo zapraszamy w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie o 11.30 i 18.00.

Mszę św. wotywną o Duchu Świętym odprawimy w poniedziałek wieczorem. W intencji Ojczyzny i naszych Rodaków w kraju i zagranicą będziemy się modlili w środę o 18.30.

Piątek, UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ KU CZCI SERCA JEZUSOWEGO, przeżyjemy w duchu wdzięczności za miłość Boga, która ratuje świat przed piekłem, a ludzkie serce przed samotnością. Będziemy wynagradzać za grzechy. Zawierzymy Bożemu Sercu kapłanów, nasze rodziny i cały Szczecin oraz pomodlimy się za chrystusowców posyłanych w tym roku ma misje. Uroczystości odpustowe rozpoczną się nieszporami w kościele ojców jezuitów o godz. 17.30, o 18.00 wyruszy procesja (przy drzwiach kościoła jezuitów będą wystawione nasze sanktuaryjne flagi – prosimy je wziąć na procesję), o 19.00 rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem ks. kard. Raymonda Burke’a.  

Bardzo prosimy parafian mieszkających przy ul. Krzywoustego o udekorowanie okien swoich mieszkań. Z racji uroczystości Serca Jezusowego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Czerwcowy numer miesięcznika „Msza św.” poświęcony jest w dużej mierze XX-leciu naszego Sanktuarium. Na okładce – nasz ołtarza. Wewnątrz teksty o Sercu Bożym. Do nabycia w sklepiku.

W pierwszą niedzielę czerwca w całej Polsce zbieramy ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Włączmy się i my, w miarę możliwości, w to wielkie narodowe dzieło.