Ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie

13 maja 2018, niedziela

1. Na godzinę 17.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Podczas procesji fatimskiej będziemy śpiewali litanię loretańską. Natomiast w następną niedzielę odprawimy – ostatnią w okresie wielkanocnym – Drogę Światła.

2. Na majowe nabożeństwa w dni powszednie zapraszamy o godz. 11.30 i 18.00. Matce Bożej polecamy sprawy Ojczyzny, dziękując za odzyskaną sto lat temu niepodległość.

3. Bractwo św. Michała zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem we wtorek o godz. 18.30, a czcicieli św. Małgorzaty Marii Alkacoque w piątek na Mszę św. o 12.00.

4. Młodzież gimnazjalną, licealną i studentów zapraszamy do udziału we wspólnej wyprawy na Lednicę, w dniach 2-3 czerwca. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii, biurze parafialnym  i u ks. Michała.

5. Związany z naszym Sanktuarium, chrystusowiec, kleryk Michał Armarys SChr, otrzyma w poznańskiej katedrze, 22 maja, święcenia diakonatu. Parafia organizuje wyjazd do Poznania na tę uroczystość. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii, biurze parafialnym i u ks. Pawła.

6. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W dni powszednie modlimy się o dary Ducha w ramach nabożeństw majowych o godz. 11.30 i 18.00, a w niedzielę o godz. 19.00.

7. W sobotę, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 i modlitewne czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 19.00 rozpocznie się muzyczne uwielbienie. Msza św. o godz. 20.00 zwieńczy warsztaty muzyczne prowadzone przez Pawła Bębenka.

8. Parafianom i Przyjaciołom Sanktuarium życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.

9. W niedzielę 10 czerwca w Parku Andersa odbędzie się VII Festyn Rodzinny organizowany przez studentów. Całkowity dochód z festynu zostanie przeznaczony na letni wypoczynek dzieci ze świetlicy środowiskowej "Promyczek" oraz klubu młodzieżowego „Baza”. Podczas festynu planujemy m.in. loterię fantową oraz kiermasz książek, dlatego zwracamy się z prośbą o fanty i książki. Można je przynosić od poniedziałku do piątku w godz. 17-18 do Kawiarenki Akademickiej. Z kolei  przez całą najbliższą niedzielę zostawiać je będzie można w zakrystii.