Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu

4 marca 2018, niedziela

1. Tradycją Sanktuarium są drogi krzyżowe odprawiane w Wielkim Poście nie tylko w piątek, ale także we wszystkie dni od poniedziałku do soboty o godz. 11.30 i 18.00. W piątki drogi krzyżowe odprawiamy o godz. 9.30, 11.30, 17.30 (dla dzieci), 18.00 i 20.00 (akademicka). W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali.

2. Do praktyk pokutnych, pożytecznych dla naszego zbawienia, oprócz modlitwy i postu, Jezus zalicza także jałmużnę. Skarbona na wielkopostną jałmużnę dla ubogich została wystawiona pod chórem i będzie nam towarzyszyć przez cały Wielki Post.

3. Mija 78. rocznica mordu katyńskiego. Na Mszę św. w intencji ofiar stalinowskiego ludobójstwa zapraszamy w poniedziałek o godz. 17.00. Mszę św. wotywną o Duchu Świętym odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30, a za rodziny rozdzielone emigracją będziemy się modlili w środę na Mszy św. wieczornej. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w sobotę o godz. 18.30.

5. Członkowie wspólnoty neokatechumenalnej kolejny raz, z upoważnieniem ks. proboszcza, wyruszają, aby odwiedzić parafian w domach i dzielić się swoją wiarą. Prosimy – przyjmijcie ich życzliwie.

4. Stowarzyszenie Razem działające przy naszym Duszpasterstwie Akademickim posiada status organizacji pożytku publicznego. Prowadzi świetlice środowiskowe dla dzieci i młodzieży oraz pomaga w duszpaster-stwie. Zachęcamy do wsparcia stowarzyszenia poprzez przekazanie 1% podatku. Ulotki z numerem KRS oraz dodatkowymi informacjami będą rozdawane przez wolontariuszy przed kościołem. Wolontariusze stowarzyszenia oferują  pomoc przy rozliczeniu podatkowym. PITy można zostawiać w biurze parafialnym.

5. Taca za tydzień przeznaczona jest na renowację ołtarza w Sanktuarium. Na ten cel zostały wydrukowane cegiełki, które można nabywać w sklepiku, zakrystii i w biurze parafialnym. Bardzo jesteśmy wdzięczni każdą ofiarę. Stale modlimy się za wszystkich dobrodziejów Sanktuarium.

6. Planujemy zainstalować w sanktuarium pętlę indukcyjną, która pozwoli osobom niedosłyszącym w pełni uczestniczyć w liturgii. Pętla będzie obejmowała określoną ilość miejsca, dlatego chcielibyśmy wiedzieć ile osób byłoby zainteresowane takim rozwiązaniem. Prosimy osoby niedosłyszące albo ich bliskich o zgłaszanie takiego zapotrzebowania w zakrystii albo w biurze parafialnym.   

7. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożego Serca. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.