Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela w ciągu roku

4 lutego 2018, niedziela

1. Na godz. 17.00 zapraszamy na nieszpory. Mszę św. wotywną o Duchu Świętym odprawimy w ponie-działek o godz. 18.30. W intencji rodzin rozdzielonych emigracją będziemy się modlić w środę o 18.30. Mszę św. za Ojczyznę odprawimy w sobotę o 18.30.

2. Z okazji Międzynarodowego Dnia Chorego, w najbliższą sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy osoby chore i starsze. O godz. 11.30 odmówimy różaniec, o 12.00 rozpocznie się Msza św. podczas której udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Bardzo prosimy rodziny, aby swoim seniorom pomogli dotrzeć do kościoła.

3. Wspólnota  Odnowy w Duchu Świętym zaprasza osoby pragnące odkryć na nowo swoją wiarę i nawiązać bliską relację z Bogiem na Seminarium Odnowy Wiary. Zapraszamy także osoby, które żyją lub pracują wśród niewierzących i poszukują dla siebie wspólnoty, gdzie będą mogli umocnić swoją wiarę. Seminarium Odnowy Wiary to cykl poniedziałkowych spotkań: Msza św. o godz. 18.30 i katecheza. To także spotkania modlitewno – formacyjne w domach i medytacja Słowa Bożego. Zapisy na Seminarium w poniedziałek, 12 lutego, po Mszy św. wieczornej.

4. W ostatnim tygodniu na obraz NMP Nieustającej Pomocy została założona ochronna szyba, a w tabernakulum wymienione zostało środkowe pole z napisem IHS na bardziej stosowne. Kończą się prace przy nowym systemie przeciwpożarowym i przy nowym nagłośnieniu kościoła. Dwadzieścia głośników rozwieszonych na filarach zostało zastąpionych przez cztery – nagłaśniające całą nawę. Dzisiaj słyszymy, że są jeszcze przebasowane. Wkrótce będą dostrojone. Zaawansowane są także prace przy renowacji wielkiego ołtarza. Taca za tydzień przeznaczona jest na kontynuowanie prac. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary.

5. Chcemy zaproponować ciekawą formę przeżycia Wielkiego Postu. Polega ona na codziennym wykonywaniu zadania, które jest ukryte (trzeba je zdrapać) pod kolejnymi datami wielkopostnego kalendarza. W Wielkopostnej Zdrapce znajdziemy zadania łatwe i trudniejsze, dla ciała i dla ducha, coś dla siebie i coś dla innych. Zdrapka Wielkopostna to indywidualne 40-dniowe "rekolekcje" dla każdego dorosłego lub dorastającego. Atrakcyjna forma zdrapki sprawia, że każdy wielkopostny dzień staje się niespodzianką, uczy systematyczności, integruje rodzinę, a także pomaga wielkopostne hasło: POST – MODLITWA I JAŁMUŻNA – zastosować w naszym codziennym życiu. Zaczynamy 14 lutego, w środę popielcową. Zdrapka może byś prezentem dla kogoś, komu w ten sposób pomożemy dobrze przeżyć Wielki Post.

Może być wielkopostnym zadaniem dla całej rodziny. Wiele zadań przyniesie pociechę chorym i samotnym. Dla zakochanych będzie sprawdzianem, czy podobnie myślą o ważnych sprawach. Przyczepiona na lodówce w domu czy w akademiku będzie uczyć jak wspólnie czynić dobro. Przeznaczona dla dzieci będzie – wymagała pomocy rodziców. W wielkopostną zdrapkę już można się zaopatrzyć w sklepiku w kruchcie. Będziemy ją także rozprowadzali po Mszach św. w niedzielę 11 lutego i w Popielec. Zdrapka kosztuje 3 złote, które będą przeznaczone na wielkanocną pomoc ubogim.

6. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.