Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela w ciagu roku

22 października 2017, niedziela

1. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy w dni powszednie o godz. 11.30 i 18.00, w niedziele o 17.00. Nabożeństwa dla dzieci odprawiamy w środy i piątki o 17.30.

2. Pod chórem wyłożone są karty na listopadowe wypominki. Daty na kartach wskazującą dzień, w którym będziemy się modlić za wymienionych zmarłych. Różaniec z wypominkami będziemy odprawiali w dni powszednie o 11.30 i 18.00, a w niedziele o 17.00.

3. Do Księgi Zmarłych Sanktuarium naszych bliskich możemy wpisywać w biurze parafialnym.

4. Sanktuarium wydało trzecią w tym roku książeczkę. Po Naszych drogach krzyżowych i Naszych różańcach, chcemy zaproponować Naszą nieustającą nowennę – czyli nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Oprócz tekstu samego nabożeństwa umieściliśmy w niej wybór pieśni i litanii maryjnych oraz fragmenty Pisma Świętego. Książeczka zawiera także opis ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, duchowe przesłanie jakie ikona niesie i omawia jej symbolikę. Na końcu umieściliśmy historię naszej, szczecińskiej Ikony. Tekst – tak samo jak w poprzednich książeczkach – dopełniają fotografie z Sanktuarium. Książeczka jest do nabycia w sklepiku, zakrystii i biurze parafialnym i jest formą cegiełki na nowy ołtarz maryjny. Za wszystkie ofiary składane na powstanie ołtarza bardzo dziękujemy.

5. Została ustawiona już nowa podstawa Ołtarza Maryjnego. Na brzegu mensy wyryte zostały słowa św. Jana Pawła II, którymi zwracał się do Matki Jezusa: „Totus Tuus – Cały Twój”. W tym miejscu zostaną także w przyszłości umieszczone relikwie św. Papieża.

6. Parafia zakupiła nowy rzutnik multimedialny, który zastąpił stary, zużyty już sprzęt. Lepiej widoczne teksty pieśni pomogą z pewnością w lepszym uczestnictwie w liturgii.

7. Ofiary mordów na Wołyniu i Kresach Południowo-Wschodnich zostaną upamiętnione na Cmentarzu Centralnym. Uroczyste poświęcenie kamienia węgielnego pod budowę pomnika, pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa, odbędzie się w piątek, 27 października, o godz. 14.45 w miejscu, gdzie obecnie znajduje się Krzyż Wołyński (Aleja przy Krzyżu Katyńskim).

8. W kolejne czwartki członkowie naszej wspólnoty neokatechumenalnej będą odwiedzać parafian i proponować rozmowę na temat wiary. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie.

9. We wtorek, w Wigilię Wszystkich Świętych ulicami Szczecina przejdzie „Procesja ze świętymi”. Przedstawiciele parafii i wspólnot zgromadzą się na Jasnych Błoniach o godz. 19.00, aby stamtąd wyruszyć w pochodzie z relikwiami świętych i błogosławionych do szczecińskiej katedry. Nasza parafia będzie niosła relikwie św. Małgorzaty Marii Alacoque i św. Jose Sancheza del Rio.