Zapowiedzi wydarzeń w Sanktuarium
Pielgrzymka do Grecji - śladami św. Pawła

Pielgrzymka do Grecji - śladami św. Pawła

1 maja 2019, środa

Termin: 1-9.05.2019

Cena: 4 090 zł (Stali Klienci Biura Arcus: 3 880 zł)

CENA OBEJMUJE:

 • Przeloty samolotem na trasie Berlin-Ateny-Berlin, opłaty lotniskowe, paliwowe;
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem;
 • 8 noclegów w hotelach *** pokoje 2-3 osobowe z łazienkami;
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 CENA NIE OBEJMUJE:

 • Opłat na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych i innych wydatków związanych z realizacją programu: ok. 140-150 EUR;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 700 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (122,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (306,75 zł).

 UWAGI:

 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Istnieje możliwość zorganizowania wieczoru greckiego przy winie i muzyce – płatny dodatkowo ok. 30 EUR/os.;
 • * Koszt rejsu na Hydrę i Spetses – ok. 35-40€/os.;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Organizator zapewni obiadokolację w dniu 1. oraz śniadanie w dniu 9. jeśli godziny lotów nie ulegną zmianie.

 

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy wpisaniu na listę uczestników - 800 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować pzry podpisaniu Umowy, najpóźniej 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

 DZIEŃ 1

Zbiórka na uczestników na lotnisku Tegel w Berlinie o godz. 9:00. Przelot do Aten o godz. 11:15. Lądowanie w Atenach o godz. 15:00.  Transfer na nocleg do hotelu w okolicy Aten.

 DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Aten – jednej z najsłynniejszych starożytnych polis i kolebki demokracji, a obecnie stolicy Grecji: wzgórze Akropol z symbolem miasta – Partenonem, a także wizyta w Muzeum Akropolu, Agora – centralny plac starożytnych Aten, Areopag, gdzie św. Paweł wygłosił mowę znaną z Dziejów Apostolskich. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

 DZIEŃ 3

Śniadanie. Ponowny przejazd do Aten. Dalsze zwiedzanie miasta: kościoły bizantyjskie, gmach Parlamentu przy Placu Syntagma ze słynną zmianą warty, spacer po labiryncie uliczek Plaki, zrekonstruowany stadion olimpijski. Wjazd na wzgórze Likavitos skąd rozpościera się imponująca panorama miasta. Czas wolny na zakupy. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Delf.

 DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Delf. Zwiedzanie: świątynia Apollina (miejsce gdzie wieszczka Pytia odpowiadała na pytania starożytnych), Omfalos - pępek świata wg starożytnych, zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków położony przy Świętej Drodze. Następnie przejazd do klasztoru błogosławionego Łukasza wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Salonik.

 DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Kawali (dawnej Neapolis), skąd rozpoczął swą misję w Europie św. Paweł. Następnie przejazd do Filippi, miejsca gdzie św. Paweł tworzył pierwszą gminę chrześcijańską i ochrzcił pierwszą osobę na kontynencie europejskim. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

 DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Salonik – dawniej wielonarodowościowej metropolii. Spacer i zwiedzanie m.in. Górnego i Dolnego Miasta, Białej Wieży, katedry św. Demetriusza – patrona miasta. Wizyta w Muzeum Kultury Bizantyjskiej. Następnie przejazd do Werii, gdzie św. Paweł nauczał i założył gminę chrześcijańską. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kalambaki.

 DZIEŃ 7

Śniadanie. Zwiedzanie: słynne klasztory na skałach, tzw. Meteory pochodzące z XII – XIV w., a obecnie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, wizyta w pracowni ikon. Przejazd w kierunku Peloponezu. W przerwie podróży zwiedzanie miejsca historycznej bitwy pod Termopilami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu na Peloponezie.

 DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym wyjazd na zwiedzanie półwyspu Peloponez. Przejazd do Myken – zwiedzanie słynnego Skarbca Atreusza zwanego Grobem Agamemnona oraz ruin kompleksu pałacu. Następnie przejazd do Epidauros i zwiedzanie m.in. najlepiej zachowanego teatru greckiego słynącego ze wspaniałej akustyki. Później krótka przerwa nad Kanałem Korynckim łączącym Zatokę Koryncką z Morzem Egejskim, a następnie zwiedzanie pozostałości starożytnego Koryntu: agora rzymska, gdzie św. Paweł napominał mieszkańców miasta, świątynia Apollina, źródło Peirene. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

 DZIEŃ 9

Transfer na lotnisko. Przelot powrotny o godz. 13:30. Lądowanie w Berlinie o godz. 15:25. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

« wróć do listy wszystkich zapowiedzi wydarzeń