Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

21 kwietnia 2019, niedziela

ŻYCZENIA KSIĘDZA ARCYBISKUPA METROPOLITY

Czterdzieści lat temu, podczas I pielgrzymki do Ojczyzny, św. Jan Paweł II na Placu Zwycięstwa w Warszawie, tak mówił: Człowieka nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej: człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani jaka jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie... Nie można też bez Chrystusa zrozumieć dziejów Polski. Jeślibyśmy odrzucili ten klucz ... nie rozumielibyśmy samych siebie.

Życzę, aby te słowa były dla nas inspiracją w przeżywaniu czasu Zmartwychwstania Pańskiego, ale także każdego, nawet najbardziej zwyczajnego, powszedniego dnia. Znajdźmy w swoim sercu odwagę, aby otworzyć na oścież drzwi Chrystusowi. Chrystus wie, co nosi w swoim wnętrzu człowiek. On jeden to wie! Z odwagą otwierajmy serca i zapraszajmy do nich Zmartwychwstałego Chrystusa, który jest kluczem do rozumienia tej wielkiej i podstawowej rzeczywistości, jaką jest człowiek.  

+ Andrzej Dzięga, Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński

OGŁOSZENIA

1. W radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego, pozwólcie, że podziękujemy najpierw kapłanom, przez których sakramentalną posługę mogliśmy odprawić wielkanocną spowiedź. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Podziękowania kierujemy do wszystkich diakonii muzycznych, Liturgicznej Służby Ołtarza, zakrystianów. Wszystkim, którzy włączyli się czynnie w procesję rezurekcyjną i w pomoc w przygotowaniu świąt składamy serdeczne Bóg zapłać! Wam Drodzy Parafianie i Przyjaciele Sanktuarium dziękujemy za udziałw podniosłych nabożeństwach Triduum i chrześcijańską postawę podczas tych wielkich dni.

2. Rozpoczętą w Wielki Piątek Nowennę do Miłosierdzia Bożego będziemy odmawiać w święta o godz. 15.00, a od wtorku – codziennie po Mszy św. o 12.00 i wieczorem na zakończenie eucharystycznej adoracji.

3. W II Dzień Świąt, na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy się modlili za rodziny rozdzielone emigracją i udzielimy im specjalnego błogosławieństwa. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym. Ofiary składane tego dnia na tacę będą przeznaczone na potrzeby KUL-u i Wydz. Teologicznego w Szczecinie.

4. BYĆ KOCHANYM – to spektakl teatralny na podstawie wierszy ks. Jana Twardowskiego, na który zapraszamy w środę po Wielkanocy o godz. 19.15.Człowieka prowadzi Anioł Muzyki, aby poprzez poszukiwanie prawdy, dobra i piękna, odkrył „kim jest?” Aktorka, Anna Gielarowska, miała tę radość odwiedzać ks. Jana Twardowskiego przez ostatnie dwa lata jego życia. Aktorce akompaniuje na gitarze klasycznej Kornela Arwicz – Sienicka, prof. Akademii Sztuki.

5. Za tydzień, z okazji „Tygodnia Miłosierdzia” woluntariusze z Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierali ofiary przeznaczone na pomoc potrzebującym.

6. Także w niedzielę za tydzień z Jasnych Błoni o godz. 15.00 wyruszy Marsz dla Życia pod hasłem: Miłość większa niż.... Manifestacja zakończy się w katedrze, gdzie ks. Arcybiskup odprawi Mszę św. podczas której będzie można rozpocząć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Przed rozpoczęciem Marszu będą zbierane artykuły higieniczne dla niemowląt przekazane dla Domu Samotnej Matki w Poczerninie.

6. Niech czas Paschalnych Świąt dla wszystkich Parafian i Gości będzie błogosławionym czasem, bogatym w dobro świadczone i otrzymywane.