Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu

10 marca 2019, niedziela

1. Wielkopostną tradycją Sanktuarium są Drogi krzyżowe w dni powszednie (odprawiane od poniedziałku do soboty) o godz. 11.30 i 18.00. W każdy piątek na Drogi krzyżowe zapraszamy o godz. 9.30, 11.30, 17.30 (dla dzieci), 18.00 i 20.00 (akademicka).

2. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali. Cykl kazań pasyjnych wygłosi w tym roku ks. Tomasz Porzycki SChr. W zdrapkę wielkopostną, która wielu osobom pomaga mądrze, dobrze i pobożnie przeżyć Wielki Post można się zaopatrzyć w sklepiku w kruchcie kościoła lub w zakrystii.

3. Do wielkopostnych praktyk pokutnych, pożytecznych dla naszego zbawienia, oprócz modlitwy i postu, Jezus zalicza także jałmużnę. Istotą jałmużny nie jest oddanie tego, co niepotrzebne, ale świadome podzielenie się dobrem. Skarbona na wielkopostną jałmużnę przeznaczoną na pomoc najuboższym została ustawiona przy końcu ławek. Będzie nam towarzyszyła przez cały Wieli Post.

4. Przy wyjściu z kościoła studenci rozdają ulotki z informacją o możliwości przekazania 1%  podatku na studenckie stowarzyszenie „Razem”.

5. Jeszcze w marcu rozpoczną się w kościele prace związane z położeniem nowych przewodów elektrycznych. Dotychczasowa instalacja nie spełnia współczesnych wymagań i może okazać się zawodna. W związku z tym musimy się liczyć z pewnymi niedogodnościami w korzystaniu z kościoła. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

6. Prace konserwatorskie przy wielkim ołtarzu są zaawansowane w 80%. Mamy nadzieję, że w tym roku będziemy mogli przeprowadzić kolejny etap prac konserwatorskich na hełmie wieży kościoła. Ku końcowi zmierzają prace w pomieszczeniach pod księgarnią. Odnowione sale dydaktyczne zostały wyposażone w nowe toalety. Czekamy na niezbędne pozwolenia, aby rozpocząć remont dużej zakrystii. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają prace remontowe i konserwatorskie w Sanktuarium. Wciąż na wsparcie liczymy i o nie prosimy. W każda drugą niedzielę miesiąca odprawiamy Mszę św. w intencji dobroczyńców Sanktuarium. Pamiętamy o nich w naszych codziennych modlitwach.  

7. 19 marca, czcimy św. Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła Powszechnego. Dzisiaj rozpoczy-namy nowennę. W dni powszednie odprawiamy ją po Mszach św. o godz. 12.00 i 18.30, a w niedziele przed Mszą św. o godz. 9.30 oraz po Mszach św. o godz. 12.30 i 18.00. Zachęcamy także, aby w osobistej modlitwie opiece św. Józefa polecać nasze rodziny, zwłaszcza mężczyzn i ojców, poszukujących pracy oraz chorych. Św. Józef jest także patronem dobrej śmierci, czyli takiej, kiedy człowiek odchodzi z tego świata zaopatrzony sakramentami świętymi, pojednany z Bogiem i z ludźmi.