Ogłoszenia duszpasterskie

VIII Niedziela w ciągu roku

3 marca 2019, niedziela

1. Na godz. 17.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory z modlitwą o dobre przeżycie Wielkiego Postu.

2. Mszę św. wotywną o Duchu Świętym odprawimy w poniedziałek wieczorem. W poniedziałek za tydzień rusza kolejny cykl katechez i medytacji w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Zapraszamy młodzież i dorosłych, którzy chcą pogłębić lub zbudować na nowo swoją relację z Bogiem.

3. We wtorek, w 79 rocznica mordu katyńskiego, zapraszamy na godz. 17.00 na Mszę św. w intencji ofiar Katynia.

4. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Obrzędu posypania głów popiołem dokonamy na wszystkich Mszach św., które odprawimy o godz. 6.00; 7.00; 8.00; 9.00; 12.00; 16.00; 17.00; 18.30 i 20.00. Na Mszy św. o godz. 18.30 modlitwa otoczymy Ojczyznę i rodziny rozdzielone emigracją.

5. Przypominamy, że w Kościele katolickim powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki roku oraz w Popielec i dotyczy wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.  Ponadto katolicy pomiędzy 18 a 60 rokiem życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta w Popielec i Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

6. Tradycją Sanktuarium są Drogi krzyżowe odprawiane w Wielkim Poście nie tylko w piątek, ale także w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty na Drogi krzyżowe zapraszamy o godz. 11.30 i 18.00. W piątki Drogi krzyżowe odprawiamy o godz. 9.30, 11.30, 17.30 (dla dzieci), 18.00 i 20.00 (akademicka). W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali. Cykl kazań pasyjnych wygłosi w tym roku ks. Tomasz Porzycki SChr. Na cały Wielki Post pod chórem zostanie wystawiona skarbona z napisem Wielkopostna Jałmużna, którą chcemy wspierać najuboższych. W zdrapkę wielkopostną, która wielu osobom pomaga mądrze, dobrze i pobożnie przeżyć Wielki Post można się zaopatrzyć w kruchcie kościoła.

 

7. Na prośbę papieża Franciszka najbliższy piątek będzie dniem modlitwy i pokuty za grzechy ludzi Kościoła wobec nieletnich. W tej intencji będziemy się modlili podczas wszystkich piątkowych dróg krzyżowych.

8. Młodych zainteresowanych Ruchem Czystych Serczapraszamy na spotkania z ks. Jerzym Molewskim SChr, krajowym moderatorem RCS-u. Spotkanie dla młodzieży szkół średnich i 8 klas odbędzie się dziś o godz. 16.45 w salce nad zakrystią (wejście od ul. Więckowskiego).Młodzież akademicka zapraszamy we wtorek, o godz. 19:00, w Sali ODY, ul. Bogurodzicy 3. W kruchcie można zaopatrzyć się w wydawnictwa związane z Ruchem Czystych Serce i w „Miłujcie się”. Jest dostępny także najnowszy biuletyn "Jerycho Młodych" z duszpasterskimi propozycjami dla młodzieży.

9. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.