Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela w ciągu roku

20 stycznia 2019, niedziela

1. We wszystkie niedzielę stycznia, po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie przy żłóbku. Dzisiaj o godz. 16.00 kolędować będziemy razem z Zespołem Pieśni i Tańca – Szczecinianie. Natomiast na Mszy św. o 15.00 zaśpiewają: Chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego pod dyrekcją Ryszarda Handke oraz Chór Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego pod dyrekcją Jacka Kraszewskiego. W następną niedzielę do wspólnego kolędowania zaprasza nasza schola – „Błękitne anioły”.

2. Trwa Tydzień modlitw o jedność chrześcijan, obchodzony w tym roku pod hasłem: Dąż do sprawiedliwości. Na nabożeństwo do bazyliki św. Jana Chrzciciela zapraszamy w czwartek o godz. 18.30, a do katedry w piątek o godz. 19.00. Szczegółowy program nabożeństw został umieszczony w gablocie.

3. Zakończyliśmy kolędą. Prawie 2600 rodzin otworzyło duszpasterzom drzwi swoich domów i stanęło do wspólnej modlitwy z ufnością zawierzając Bogu cały rozpoczęty rok. Bardzo dziękujemy za chrześcijańską postawę, za dzielenie się troskami i radościami codziennego życia, za zaintere-sowanie sprawami parafii i Sanktuarium. Z uwagą wysłuchaliśmy opinii Parafian o naszej posłudze, o dziełach duszpasterskich, a także o prowadzonych pracach konserwatorskich i remontach.  Dziękujemy za wszystkie dobre słowa. Dziękujemy także za uwagi krytyczne, które bierzemy sobie do serca i będziemy się starali z Bożą pomocą poprawiać. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone z racji kolędy, którymi – jak co roku – dzielimy się z seminarium szczecińskim i z seminarium chrystusowców w Poznaniu. Za tydzień, na wszystkich Mszach św. ks. Proboszcz przedstawi sprawozdania z tegorocznej kolędy i zapozna Parafian z nieco zmienioną formą odwiedzin kolędowych, które wprowadzimy za rok.

4. Kościół w potrzebie to fundacja, która przez szereg lat przychodziła z hojną pomocą polskiemu Kościołowi, wspierając budowę nowych świątyń, liczne dzieła charytatywne, edukacyjne i ewan-gelizacyjne. Teraz – spłacając niejako dług wdzięczności – my wspieramy dzieła kościelne. Ofiary na ten cel można złożyć do skarbony ustawionej pod chórem.

5. Parafianom i Gościom życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.