Ogłoszenia duszpasterskie

Narodzenie Pańskie

25 grudnia 2018, wtorek

ŻYCZENIA

W dekoracji świątecznej szopki umieściliśmy w tym roku napis: MARZENIE BOGA. Chcieliśmy w ten sposób przypomnieć, że w narodzinach Jezusa Chrystusa zaczęło się realizować najskrytsze marzenie Boga. Marzeniem Boga jest zbawienie człowieka.
Niczego innego Bóg dla nas nie pragnie. Właśnie po to Słowo staje się Ciałem – Jezus Chrystus rodzi się człowiekiem z Maryi Panny; przychodzi jako Emmanuel – Bóg, który zawsze chce być z nami.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Parafianom, Gościom i Przyjaciołom Sanktuarium, abyśmy wszyscy pokochali marzenie Boga. To znaczy, abyśmy całym sercem pragnęli zbawienia. W ten sposób stajemy się przyjaciółmi Boga i Jego współpracownikami w dziele zbawienia innych. A przyjaciel Boga to ten, który pragnie tego samego, co Bóg.

Do świątecznych życzeń dołączamy naszą modlitwę. Siostry i Bracia, prosimy, pamiętajcie, że Misjonarki Chrystusa Króla i chrystusowcy, codziennie modlą się za tych, którym w Sanktuarium Serca Jezusowego posługują. A w tych świątecznych dniach proszą Dzieciątko Jezus, aby nauczyło serce każdego człowieka marzyć o tym, o czym marzy Bóg.

OGŁOSZENIA

1. 26 grudnia, w II Dzień Świąt, Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym. Na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy wszystkich, którzy na co dzień mieszkają za granicą, a także ich rodziny pozostające w kraju. Pomodlimy się o Bożą opiekę na czas rozłąki i udzielimy specjalnego błogosławieństwa. Ofiary tego dnia zbierane na tacę będą przeznaczone na KUL i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

2. Dwudziesty drugi raz zapraszamy na kolędowanie przy Żywej Szopce w I i w II Dzień Świąt od 10.00 do 18.00.

3. Sanktuarium zaprasza na pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła Apostoła, w terminie od 1 do 9 maja 2019 roku. Szczegółowe informacje w zakrystii, biurze parafialnym i na stronie internetowej parafii.

4. Duszpasterskie odwiedziny rodzin rozpoczniemy we wtorek 2 stycznia. Program kolędy umieścimy w biuletynie  Sanktuarium na styczeń.