Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu

23 grudnia 2018, niedziela

1. Na ostatnie wspólne śpiewanie Akatystu zapraszamy dzisiaj (niedziela) na godz. 17.00. Ostatnie roraty odprawimy jutro o godz. 6.00.

2. Ofiary na przedświąteczną pomoc dla ubogich można składać do skarbony pod chórem z napisem Byłem głodny. W poświęcone opłatki na stół wigilijny można zaopatrzyć się w kruchcie kościoła. Dzieci z Koła Misyjnego rozprowadzają w kruchcie sianko i pierniki. Pomagają w ten sposób dzieciom z Afryki. 

3. Ze spowiedzi przedświątecznej można skorzystać dzisiaj do godz. 21.00 oraz w Wigilię od godz. 6.00 do 16.00.

4. Jutro wieczorem w gronie najbliższych zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Przeżyjmy ten czas religijnie. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, lektury fragmentu Ewangelii opisującego Boże Narodzenie i zachowania wszystkich innych zwyczajów, łącznie z powstrzymaniem się od pokarmów mięsnych i alkoholu. Pasterki odprawimy o 22.00 i o północy. O godz. 21.30 rozpocznie się rodzinne kolędowanie przy żłóbku. Zachęcamy dzieci, aby przebrały się za pastuszków albo za aniołki i zabrały za sobą dzwoneczki. W Pierwszy Dzień Świąt Służbę Bożą rozpoczniemy od Mszy św. o godz. 8.00.

5. W II Dzień Świąt, na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy wszystkich, którzy na co dzień mieszkają za granicą, a także ich rodziny pozostające w kraju. Pomodlimy się o Bożą opiekę na czas rozłąki i udzielimy specjalnego błogosławieństwa. Ofiary tego dnia zbierane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

6. Po raz 22. zapraszamy na wspólne kolędowanie przy „żywej szopce” w Pierwszy i Drugi Dzień Świąt od godz. 10.00 do 18.00. W Pierwszy Dzień Świąt o godz. 15.00 w nasze kolędowanie włączą się Ksiądz Biskup i Pan Prezydent Szczecina, którzy złożą świąteczne życzenia.

7. Biuletyn z informacjami duszpasterstwa młodzieży jest wyłożony w kruchcie.

8. Duszpasterskie odwiedziny rodzin rozpoczniemy 2 stycznia. Program kolędy podamy w II Dzień Świąt i umieścimy w biuletynie na styczeń. Bardzo prosimy osoby, które zamieszkały w nowych blokach na terenie parafii albo które do parafii się wprowadziły, aby chęć przyjęcia księdza po kolędzie zgłaszały w zakrystii, biurze parafialnym lub telefonicznie.   

9. Parafianom i gościom życzymy błogosławionego czasu.