Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI Niedziela w ciągu roku

4 listopada 2018, niedziela

1. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go każdego dnia za duszę jednej osoby zmarłej. Warunkiem odpustu jest pobożne nawiedzenie cmentarza, przyjęta Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

2. Pod chórem wyłożone są karty wypominkowe. Prosimy je składać do skarbony ustawionej z tyłu kościoła. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się na różańcu w dni powszednie o 11.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 17.00.

3. W niedziele listopada zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych na Cmentarzu Centralnym. Początek – przy kaplicy o godz. 15.00.

4. Za zmarłych wpisanych do Księgi Zmarłych Sanktuarium odprawimy w ciągu roku 52 Msze św. zbiorowe; codziennie odmawiamy cząstkę różańca i wspominamy w rocznicę śmierci. Księga Zmarłych zastępuje wypominki roczne.

5. Na Mszę św. wotywną o Duchu Świętym zapraszamy w poniedziałek o 18.30. W intencji Ojczyzny i polskich emigrantów będziemy się modlili w środę na Mszy św. wieczornej.  

6. W niedzielę, 11 listopada, szczecińskie obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości będą miały następujący przebieg:

- o godz. 9.00 ks. Arcybiskup będzie przewodniczył mszy św. w int. Ojczyzny w bazylice św. Jana Chrzciciela i poświęci pomnik „Boże chroń Polskę”.
- Defilada wojskowa na Wałach Chrobrego (godz. 12.00)
- VIII Szczeciński Marsz Niepodległości (o godz. 13.00 wyruszy z Placu Orła Białego)
- Miejskie uroczystości przy pomniku Józefa Piłsudskiego na Placu Szarych Szeregów (godz. 15.30)
- o godz. 18.00 – Ks. Arcybiskup przewodniczy Msza św. katedrze z poświęceniem Dzwonu Niepodległości
- o godz. 19.00 -  Oratorium słowno-muzyczne w wykonaniu chórów szczecińskich (katedra)

7. W Sanktuarium Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawimy o godz. 9.30. Po Mszy św. krótki koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Pax Christi i chóru Kombatanta.

8. WOJTYŁY I WYSZYŃSKIEGO GRAMATYKA ŻYCIA – to tytuł wystawy, przygotowanej przez IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia, upamiętniającej te dwie wybitne postaci. Skomponowano ją ze zdjęć archiwalnych i cytatów, które tworzą katalog podstawowych pojęć, porządkujących każde ludzkie życie, a także życie odrodzonej sto lat temu niepodległej Ojczyzny. Nad każdym z haseł wcześniej czy później przychodzi nam się zastanowić. Każdy z tematów poruszonych na wystawie to filar, na którym opiera się ludzka „gramatyka życia”. Wystawę umieszczoną w kruchcie naszego kościoła będzie można oglądać przez miesiąc. Mamy nadzieję, że wartości, które pielęgnowali św. Jan Paweł II i Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński będą pomocne w naszej „gramatyce życia”.