Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela w ciągu roku

21 października 2018, niedziela

1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Misyjny. Modlitwą i ofiarą wspieramy misje. Nie tylko te, na końcu świata! Dzisiaj „misje” to także najbliższa okolica, a nawet rodzina. Prośmy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach. Po Mszy św. będziemy zbierali ofiary na wsparcie misji afrykańskich.

2. W poniedziałek, we wspomnienie św. Jana Pawła II, po każdej Mszy św., odmawiając litanię, będziemy dziękowali Bogu za polskiego Papieża.

3. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy w dni powszednie o godz. 11.30 i 18.00, w niedzie-le o godz. 17.00. Nabożeństwa dla dzieci odprawiamy w środy i piątki o godz. 17.30.

4. Pod chórem wyłożone są karty na listopadowe wypominki. Każda jest opatrzona datą, wskazującą na dzień, w którym będziemy się modlić za wymienionych zmarłych. Różaniec z wypominkami będziemy odprawiali w dni powszednie o 11.30 i 18.00, a w niedziele o 17.00. Do Księgi Zmarłych Sanktuarium naszych bliskich możemy wpisywać w biurze parafialnym.

 

5. W kruchcie, pod krzyżem została umieszczona skarbona na ofiary przeznaczone na Msze św. za dusze w czyśćcu cierpiące. W ciągu ostatnich trzech miesięcy w tej intencji odprawiliśmy 70 Mszy św.

6. Serduszka nagrały nowa płytę zatytułowaną Z Serduszkami przez świat.  To już 19. płyta w dorobku zespołu. Usłyszymy na niej utwory w języku angielskim, hiszpańskim, włoskim, greckim i polskim. To wielka praca uzdolnionych dzieci i młodzieży. Płytę można nabyć w księgarni i kiosku w kruchcie.

7. We wtorek, w Collegium Balticum rozpocznie się trzecia edycja Akademii Miłości, będącej cyklem wykładów dla osób stanu wolnego, opartych na nauczaniu Kościoła katolickiego. Więcej informacji na plakacie.

 

8. Szczecińskie hospicjum księży pallotynów poszukuje lekarzy chętnych do podjęcia współpracy w opiece nad terminalnie chorymi. Zainteresowanych prosimy o kontakt z hospicjum.

9. Zapraszamy do udziału w dziewięciodniowej pielgrzymce do Grecji – śladami św. Pawła. Pielgrzymkę planujemy na początek maja 2019 roku. Szczegółowe informacje w zakrystii. Zapisy w biurze parafialnym.

10. Orędownictwu św. Jana Pawła II polecajmy parafian i gości, solenizantów i jubilatów tego tygodnia.