Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela w ciągu roku

14 października 2018, niedziela

1. Pod hasłem Promieniowanie ojcostwa przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Przypominamy sobie słowa św. Jana Pawła II, wciąż takie ważne dla naszej wiary. Zbieramy także ofiary na papieską fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą edukację uzdolnionej młodzieży z ubogich środowisk. 16 października mija 40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

2. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy w dni powszednie o godz. 11.30 i 18.00, w niedziele o godz. 17.00. Nabożeństwa dla dzieci odprawiamy w środy i piątki o godz. 17.30.

3. Na Mszy św. z nabożeństwem do św. Michała Archanioła zapraszamy we wtorek o godz. 18.30. Wciąż jest do nabycia w sklepiku w kruchcie nowy modlitewnik do św. Michała Archanioła. Kupując go pomagamy w remoncie wielkiego ołtarza.

 

4. W czwartek, w dzień św. Łukasza, zapraszamy do wspólnej modlitwy za służbę zdrowia. Mszę św. w intencji lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i pracowników polskiego lecznictwa odprawimy o godz. 18.30.

5. W piątek, po Mszy św. o godz. 12.00 – okazja do modlitwy i uczczenia św. Małgorzaty Marii Alacoque w znaku jej relikwii.

6. Pod chórem wyłożone są karty na listopadowe wypominki. Każda jest opatrzona datą, wskazującą na dzień, w którym będziemy się modlić za wymienionych zmarłych. Różaniec z wypominkami będziemy odprawiali w dni powszednie o 11.30 i 18.00, a w niedziele o 17.00. Do Księgi Zmarłych Sanktuarium naszych bliskich możemy wpisywać w biurze parafialnym.

7. Zapraszamy do udziału w dziewięciodniowej pielgrzymce do Grecji – śladami św. Pawła. Pielgrzymkę planujemy na początek maja 2019 roku. Szczegółowe informacje w zakrystii. Zapisy w biurze parafialnym.

8. Parafian i przyjaciół Sanktuarium polecamy czułej opiece Serca Jezusowego.