Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela w ciągu roku

23 września 2018, niedziela

1. Informujemy, że na Mszy św. w ostatni wtorek września nie będzie ks. Andrzeja Trojanowskiego SChr, który prowadzi rekolekcje w Stanach Zjednoczonych.

2. Celem Bractwa św. Michała Archanioła jest modlitwa o dobrą śmierć. Od 5 lat po każdej Mszy św. modlimy się do św. Michała, aby nas w drodze do nieba wspomagał i chronił. Dwa lata temu w Sanktuarium stanęła figura św. Michała, aby nam przypominała o potrze-bie stałej troski o zbawienie. Temu mają posłużyć także rekolekcje. Na Msze św. z naukami rekolekcyjnymi i nabożeństwami do św. Michała zapraszamy od czwartku do soboty, o godz. 12.00 i 18.30. Rekolekcje skierowane są nie tylko do członków Bractwa św. Michała Archanioła, ale także do wszystkich, którzy szukają sprzymierzeńców w trosce o własne zbawienie i o ochronę przed siłami zła. Uroczysta Msza św. w sobotę o godz. 18.30 jest związana z odpustem dla członków Bractwa.

3. W piątek, 28 września, w 10. rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godz. 15.00, na ulicach kilkuset miast Polski i świata będzie rozbrzmiewać Koronka do Miłosierdzia Bożego. Sanktuarium zaprasza do modlitwy w trzech miejscach w centrum Szczecina: na Plac Grunwaldzki, na Plac Zwycięstwa (przed naszym kościołem) i na ul. Wojska Polskiego (przed kinem Pionier).

4. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza małżeństwa sakramentalne chcące pogłębić swoją wiarę oraz dążyć do Boga w jedności ze swoim współmałżonkiem. Spotkanie informacyjne odbędzie się 28 września, w piątek, o godz. 19.00 w salce Serduszek.

5. 19 października na Jasną Górę zjeżdżają się pielgrzymi z parafii prowadzonych przez chrystusowców w kraju i za granicą. Podczas nocnego czuwania modlą się w intencji Ojczyzny, swoich rodzin i polskich emigrantów. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymo-wania. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

6. Parafian i przyjaciół Sanktuarium polecamy czułej opiece Serca Jezusowego.