Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela w ciągu roku

9 września 2018, niedziela

1. Na niedzielne nieszpory z katechezą o Sercu Bożym zapraszamy na godz. 17.00.

2. W czwartek, w Dzień Fatimski, zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 11.30 – różaniec, o 12.00 – Msza św. z procesją ze świecami.

3. W piątek, w święto Podwyższenia Krzyża zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 11.30 i 18.00. Na Mszach św. o godz. 12.00 i 18.30 będziemy wynagradzali za bluźnierstwa wobec Boga oraz profanację znaków świętych i przedmiotów kultu. Podobnie jak w Wielki Piątek ucałujemy Krzyż Chrystusa. Poświęcimy także nowe krzyże do naszych domów.

4. W sobotę, 15 września, po raz piąty, wspólnoty Straży Honorowej NSPJ z całej archidiecezji będą pielgrzymowały do naszego Sanktuarium. Hasłem pielgrzymki są słowa Papieża Franciszka: JEŻELI NAWET MIŁOŚĆ GAŚNIE W WIELU SERCACH, NIE JEST TAK W SERCU BOGA. Modlitewne skupienie rozpocznie się o godz. 9.45 i potrwa do 13.00. W programie konferencja, adoracja, różaniec, okazja do spowiedzi i Msza św. Do uczestnictwa zapraszamy czcicieli Serca Jezusowego (także nienależących do Arcybractwa Straży Honorowej) oraz członów wszystkich grup modlitewnych działających w Sanktuarium.

5. Ognisko Pracy Pozaszkolnej zaprasza dzieci do uczestnictwa w bezpłatnych zajęciach z języka angielskiego. Szczegóły w zakrystii i biurze parafialnym.

6. Od 15 do 23 września trwa ogólnopolska akcja Caritas pod hasłem: KROMKA CHLEBA DLA SĄSIADA. Nasz parafialny Zespół Caritas w każdy piątek, od 20 lat, wydaje ubogim 100 bochenków chlebów. Raz w miesiącu potrzebujący otrzymują paczkę żywnościową. Prosimy o informacje o osobach chorych, ubogich, samotnych, którym potrzebne jest wsparcie. W miarę możliwości będziemy im przychodzić z pomocą.

7. 19 października na Jasną Górę zjeżdżają się pielgrzymi z parafii prowadzonych przez chrystusowców, w kraju i za granicą. Modlą się w intencji Ojczyzny, polskich emigrantów i ich duszpasterzy. W tym roku dziękują także za stulecie niepodległości i za polskiego Papieża (16 października minie 40 lat od wyboru Karola Wojtyły). Zachęcamy do wspólne-go pielgrzymowania. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

8. W kruchcie został wyłożony Biuletyn informujący o propozycjach, jakie dla młodych przygotował ks. Michał w ramach duszpasterstwa młodzieży.

9. Bożemu Sercu polecamy Parafian i przyjaciół Sanktuarium oraz solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia.