Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ MB CZĘSTOCHOWSKIEJ

26 sierpnia 2018, niedziela

Kończy się czas wakacji. Przed nami nowy rok szkolny i duszpasterski. Od soboty 1 września powracamy do stałego porządku Mszy św. odprawianych w tygodniu, posługi w konfesjonale i pracy biura parafialnego.
 
Rozpoczynamy przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Rodziców trzecioklasistów prosimy, aby w biurze parafialnym lub w zakrystii pobrali druki do wypełnienia. Od września wypełnione druki zgłoszenia dziecka wraz z metryką Chrztu św. i zgodą z parafii zamieszkania dziecka składamy w biurze parafialnym, gdzie każde dziecko otrzyma specjalny indeks na cały rok przygotowania.

Pierwsza w nowym roku szkolnym Msza św. dla dzieci odbędzie się 9 września o godz. 11.00.
 

Rozpoczynamy przygotowanie do bierzmowania. Młodzież, która uczestniczyła już w katechezach w ramach I roku przygotowania zapraszamy na spotkanie w niedzielę 9 września o godz. 16:45 do salki nad zakrystią. Po katechezie Msza św. dla młodzieży o godz. 18:00. Natomiast przez cały wrzesień przyjmujemy zapisy w biurze parafialnym na I rok formacji. Do zgłaszania zapraszamy młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły średniej. Informacje dotyczące przygotowania do bierzmowania dorosłych będą podane pod koniec września.

„Wspólnota Młodych w Sercu” to grupa młodzieży od 7 klasy szkoły podstawowej do klasy maturalnej, która pragnie poznawać Chrystusa i Kościół poprzez modlitwę, formację, wspólne wyjazdy i inne ciekawe propozycje. Ks. Michał, opiekun tej wspólnoty, zaprasza na spotkania do kawiarenki akademickiej w środy i piątki o godz. 18:00. Pierwsze powakacyjne spotkanie już 5 września.
 
Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza do Sanktuarium w najbliższy piątek na noc wielbienia. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20.00 i zakończy Mszą św. o północy.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Od godz. 11.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, o 11.30 odmówimy różaniec i o 12.00 – Msza św. wynagradzająca i zmiana tajemnic różańca świętego.

1 września mija 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za ofiary wojny. Decyzją Papieża Franciszka 1. września jest także Światowym Dniem Modlitwy za Ochronę Stworzenia.
 
Zespół Serduszka organizuje trzydniowe warsztaty wokalne dla dzieci. Chętnych zapraszamy z rodzicami już jutro od godz. 15.00 do 18.00 do salki Serduszek przy plebanii.
 
Biuletyn duszpasterski na wrzesień można zabrać z kruchty kościoła.
 
Opiece Maryi powierzamy – na progu nowego roku szkolnego – dzieci i młodzież, nauczycieli, wychowawców i katechetów oraz solenizantów i jubilatów tego tygodnia.