Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela w ciągu roku

1 lipca 2018, niedziela

1. Mszę św. wotywną o Duchu Świętym odprawimy jutro w godz. 18.30.

2. W intencji Ojczyzny oraz naszych rodaków w kraju i za granicą będziemy się modlić w środę na Mszy św. o 18.30.

3. Porządek nabożeństw w pierwszy czwartek, pierwszy piątek i Wpierwszą sobotę – według stałego porządku.

4. W lipcu i w sierpniu w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 i 17.00. Także biuro parafialne będzie pracować w wakacyjnym, zmniejszonym wymiarze, a popołudniowy dyżur w konfesjonale będzie się rozpoczynał o godz. 16.30.

4. Ufundowana w zeszłym roku chrzcielnica zyskała pokrywę ozdobioną sceną Chrztu Pana Jezusa w Jordanie. Na jej ściankach zostały wypisane ewangeliczne błogosławieństwa. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za pomoc w sfinansowaniu tego dzieła. Nowa chrzcielnica ma przypominać, że nasza droga do nieba rozpoczęła się na chrzcie świętym i prowadzi przez ewangeliczne błogosławieństwa.

5. Trwają prace na hełmie wieży kościoła, a także w budynku za Sanktuarium. Pomieszczenia pod księgarnią jeszcze w tym roku zostaną przystosowane do potrzeb duszpasterskich i oddane do użytkowania. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na prace remontowe i za zakup cegiełek na renowację wielkiego ołtarza. Taca za tydzień jest przeznaczona na kontynuowanie tych prac.

 

6. W ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy konieczne było usunięcie niewielkiej usterki. W tym celu ołtarz został przewieziony do pracowni złotniczej. Naprawa potrwa kilka dni.

7. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas, tak jak w zeszłą niedzielę, zbierają ofiary na wakacje dla dzieci z ubogich środowisk. Wszystkim wspomagającym tę akcję z serca dziękujemy.

8. Parafian i Gości polecamy opiece Serca Jezusowego. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.