Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Najświętszej

27 maja 2018, niedziela

1. Dziękujemy dobremu Bogu za każde dziecko, w którego sercu od dzisiaj może mieszkać Pan Jezus. Dziękujemy Ks. Dariuszowi, siostrze Zofii, katechetom i rodzicom za wspólny wysiłek przygodowa-nia do I Komunii św. Dziękujemy zwłaszcza tym rodzicom, którzy dbają o żywą przyjaźń z Chrystusem w swoim dorosłym życiu.

2. Na Mszę św. z modlitwą za udręczonych duchowo zapraszamy we wtorek o 18.30.

3. W uroczystość Bożego Ciała, podziękujemy Jezusowi za Jego eucharystyczną ciecność. Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godz. 9.30 włączymy się w centralną procesję, która wyruszy z kościoła św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00 i zakończy się w katedrze.

4. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała, zapraszamy na próby we wtorek i środę o godz. 17.40, po Mszach św. Białego Tygodnia. Próby odbędą się przy plebanii.

5. Od Bożego Ciała do odpustu Serce Jezusowego trwają Dnie Eucharystyczne (oktawa Bożego Ciała). Codziennie na godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Serca Jezusowego z procesją wokół kościoła. Przedstawicieli wspólnot prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów.

6. Młodzież i studentów zapraszamy do udziału we wspólnej wyprawy na Lednicę, w dniach 2-3 czerwca. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii, biurze parafialnym  i u ks. Michała.

 

7. W Sanktuarium Serca Jezusowego cały czerwiec jest świętem, szczególnie w tym roku, kiedy mija 20 lat od podniesienia naszego kościoła do rangi sanktuarium. W związku z tym zapraszamy na REKOLEKCJE O SERCU BOGA I SERCU CZŁOWIEKA. Nasze serca bywają wypalone, zalęknione, smutne i zatroskane. Jak zamienić je w serca pełne entuzjazmu, męstwa i nadziei, w serca rados-ne? O tym będą rekolekcje, które poprowadzi ks. Tomasz Ślesik, sekretarz Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Zaczynamy w Boże Ciało o 20.00 – Mszą św. o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych. W I piątek i w I sobotę – nauki rekolekcyjne o godz. 12.00 i 18.30. W nas-tępną niedzielę - na wszystkich Mszach św. (oprócz godz. 15.00). Na Mszy św. o godz. 15.00 nasza młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania.

8. Pierwszoczwartkowe nabożeństwo Godziny Świętej odprawimy w Boże Ciało o. 19.00. Porządek pozostałych nabożeństw w pierwszy piątek i sobotę bez zmian. 

9. Z pewnością wielu spotkało się z zawołaniem: JEZU, TY SIĘ TYM ZAJMIJ! Te słowa włoskiego kapłana ojca Dolindo czynimy hasłem tegorocznych nabożeństw czerw-cowych. Będziemy uczyli się od niego jak kochać Serce Boże, jak zachować pogodę ducha, jak radzić sobie z trudnościami w życiu i jak ocalić wiarę. Na nabożeństwa do Serca Jezusowego z katechezami o miłości Bożej według ojca Dolindo zapraszamy w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie o 11.30 i 18.00.

10. Czerwcowy numer miesięcznika „Msza św.” poświęcony jest w dużej mierze XX-leciu naszego Sanktuarium. Na okładce – nasz ołtarza. Wewnątrz teksty o Sercu Bożym. Do nabycia w sklepiku.

11. Parafian i Gości polecamy opiece Serca Jezusowego.