Ogłoszenia duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świetego

20 maja 2018, niedziela

1.  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Kończą się także niedzielne nabożeństwa paschalne. Na ostatnią w tym roku Drogę Światła zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00.

2. Do następnej niedzieli Trójcy Świętej trwa w kościele czas komunii św. wielkanocnej w tym roku.

3. W poniedziałek, w Uroczystość NMP Matki Kościoła, Patronki naszej Archidiecezji, zapraszamy wszystkich członków ruchów, wspólnot i stowarzyszeń religijnych do udziału we Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Abp Andrzeja Dzięgi w katedrze szczecińskiej o 18.00. Uroczystą Mszę św. w Sanktuarium odprawimy o godz. 12.00.

4. Na majowe nabożeństwa w dni powszednie zapraszamy o godz. 11.30 i 18.00.

5. We wtorek w Poznaniu odbędzie się uroczystość święceń w Towarzystwie Chrystusowym. Święcenia diakonatu otrzyma między innymi szczecinianin Michał Armatys. Parafia organizuje wyjazd autokarowy, na który jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii, biurze parafialnym i u ks. Pawła.

6. Młodzież gimnazjalną, licealną i studentów zapraszamy do udziału we wspólnej wyprawy na Lednicę, w dniach 2-3 czerwca. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii, biurze parafialnym  i u ks. Michała.

7. W ramach Tygodnia Ewangelizacji nasze Sanktuarium zaprasza w piątek wieczorem na modlitewne czuwanie, które rozpocznie się po Mszy św. o godz. 20.00 i potrwa do północy. Adorację poprowadziwspólnota Przymierze Miłosierdzia.

8. W niedzielę 10 czerwca w Parku Andersa odbędzie się VII Festyn Rodzinny organizowany przez studentów. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na letni wypoczynek dzieci ze świetlic środowiskowych "Promyczek" i „Baza”. Podczas festynu planujemy loterię fantową oraz kiermasz książek, dlatego zwracamy się z prośbą o fanty i książki. Można je przynosić od poniedziałku do piątku (w godz. 17.00-18.00) do kawiarenki akademickiej, a w następną niedzielę do zakrystii.

9. Przed nami uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W niedzielę, 27 maja, podczas Mszy św. o godz. 9.30, dzieci z naszej parafii pierwszy raz przyjmą Pana Jezusa do serca. Na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się rocznica Pierwszej Komunii św.

10. Parafianom i Gościom życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.