Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna

29 kwietnia 2018, niedziela

1. We wtorek, 24 kwietnia, w szpitalu klinicznym w Puszczykowie pod Poznaniem zmarł ks. Mieczysław Maj SChr. Urodził się 26 grudnia 1932 r. Do Towarzystwa Chrystusowego wstąpił w 1952 r. Rok później złożył pierwsze śluby zakonne w Bydgoszczy. 19 kwietnia 1958 roku złożył wieczyste śluby zakonne. Święcenia kapłańskie przyjął 23 maja 1959 r. z rąk ks. abpa Antoniego Baraniaka w katedrze poznańskiej. Pracował na Pomorzu Zachodnim m. in. w Dolicach, Maszewie, Gryficach, Płotach, Stargardzie i w Dobrzanach. Potem – przez 20 lat – duszpaste-rzował w Niemczech. Od 1997 roku przebywał w domu zakonnym przy Sanktuarium Serca Jezusowego w Szczecinie. Był ofiarnym i cenionym spowiednikiem, pogodnym i szanowanym współbratem, kochał kapłaństwo i swoją rodzinę zakonną. Wieczny odpoczynek…

Pogrzeb ks. Mieczysława odbędzie się w Szczecinie w poniedziałek, 30 kwietnia. O godz. 9.30 rozpocznie się modlitwa w Sanktuarium przy trumnie Zmarłego, o godz. 10.30 odprawimy Mszę św. Po Mszy św. – przejazd na Cmentarz Centralny. Kondukt do grobu chrystusowców wyruszy od bramy cmentarnej ok. godz. 12.00.

2. W niedziele Okresu Wielkanocnego na godz. 17.00 zapraszamy za Drogę Światła, podczas którego rozważamy to, co stało się po zmartwychwstaniu Jezusa i budzącą się wiarę pierwszej wspólnoty uczniów. W nabożeństwa odprawiane w maju włączymy modlitwę maryjną.

3. W intencji Ojczyzny oraz rodzin rozdzielonych emigracją będziemy się modlili na Mszy św. w środę, 2 maja o godz. 18.30.

4. Trzeciego maja, na uroczystą Mszę św. ku czci NMP Królowej Polski zapraszamy na godz. 12.00. Nabożeństwo Godziny Świętej, z racji pierwszego czwartku, odprawimy po Mszy św. o godz. 12.00 i o 20.00 zakończone Eucharystią w intencji uświęcenia kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. W intencji tegorocznych maturzystów będziemy się modlić we czwartek, 3 maja, o godz. 18.00.

 

6. W pierwszy piątek zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą Bożemu Sercu z procesją o godz. 12.00. Na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi zapraszamy w sobotę: o godz. 11.30 – różaniec z litanią loretańską, o godz. 12.00 Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.

7. Na majowe nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny zapraszamy w dni powszednie o godz. 11.30 i 18.00. Chcemy je ofiarować w tym roku w intencji Ojczyzny. Będziemy dziękować za wywalczoną sto lat temu niepodległość i prosić o ład moralny w sercach Polaków żyjących w kraju i poza granicami. Pomocą w naszej modlitwie będą rozważania Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, który mawiał: „po Bogu, najbardziej kocham Ojczyznę”.

8. W niedzielę 6 maja o  godz. 19.00 w Sanktuarium odbędzie się koncert w ramach cyklu "Musica in fermata - śladami mistrza Barnima Grueneberga". Usłyszymy utwory wokalne i organowe w wykonaniu zespołu Serve Bone, który współtworzą studenci Akademii Sztuki w Szczecinie. Serdecznie zapraszamy!

9. W pierszym tygodniu maja biuro parafialne będzie czynne w zmienionym wymiarze godzin.

10. Biuletyn Sanktuarium na maj jest już wydrukowany i wyłozony w kruchcie.

11. Parafianom i gościom życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.