Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela wielkanocna

22 kwietnia 2018, niedziela

1. Czwarta Niedziela Wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, to dzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz dzień wsparcia seminariów duchownych. Nasi klerycy opuścili mury seminarium Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu aby dzisiejszej niedzieli modlić się z nami, uczestniczyć w nabożeństwach na parafiach i opowiedzieć o roli chrystu-sowców w Kościele. Swoją ofiarę przeznaczoną na kształcenie przyszłych duszpasterzy pracujących w kraju i pośród polskich emigrantów można złożyć po Mszy św. w kruchcie. W imieniu rektora seminarium i kleryków za każdą ofiarę bardzo dziękujemy.

2. W niedziele Okresu Wielkanocnego na godz. 17.00 zapraszamy za Drogę Światła. Jest to nabożeństwo, podczas którego rozważamy to, co stało się po zmartwychwstaniu Jezusa i budzącą się wiarę pierwszej wspólnoty uczniów. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie wszystkich, którzy chcą umocnić swoją wiarę w zmartwychwstanie, za swoją wiarę podziękować, komuś wiarę wyprosić.

3. Wczoraj w Sanktuarium odbył się finał V Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Serce serc”.  W tym roku uczestnicy mieli za zadanie zilustrować wezwania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W konkursie wzięło udział prawie 400 osób z 24 szkół w archidiecezji. Najlepsze prace, zakwalifikowane do finału, można oglądać na wystawie w bocznych nawach kościoła. Bardzo dziękujemy katechetom szkół podstawowych i gimnazjalnych za przygotowanie konkursu. 

4. Na Mszę św. z modlitwą za udręczonych duchowo zapraszamy we wtorek o godz. 18.30.

5. Hospicjum stacjonarne św. Jana Ewangelisty w Szczecinie zaprasza na koncert charytatywny pod hasłem: „Letnia Scena Eski Charytatywnie”, który odbędzie się w Szczecinie 12 maja br. w Hali Netto Arena. Podczas koncertu wystąpią: Natalia Szroeder, chór Sound’n’Grace, Filip Lato oraz Damian Ukeje. Bilety na koncert są jednocześnie cegiełkami na zakup nowych łóżek do hospicjum. Szczegóły na plakacie.

6. Stowarzyszenie „Razem” działające przy Duszpasterstwie Akademickim posiada status organizacji pożytku publicznego. Prowadzi świetlice środowiskowe dla dzieci i młodzieży - Promyczek i Baza oraz pomaga w duszpasterstwie. Zachęcamy do wsparcia stowarzyszenia poprzez przekazanie 1% podatku. Ulotki z numerem KRS oraz dodatkowymi informacjami będą rozdawane przez wolontariuszy przed kościołem.

7. Parafianom i gościom życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.