Ogłoszenia duszpasterskie

Święto Miłosierdzia Bożego - II Niedziela Wielkanocna

8 kwietnia 2018, niedziela

1. W święto Miłosierdzia Bożego po każdej Mszy św. modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia wypraszając ten największy z Bożych darów dla nas i całego świata. Wolontariusze zbierają także ofiary w ramach ogólnopolskiej zbiórki na rzecz ubogich i potrzebujących.

2. Dzisiaj, w kaplicy Seminarium Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu odbywa się uroczystość zakonnych ślubów wieczystych, które składają: szczecinianin, kleryk Michał Armatys SChr i brat Tomasz Dyla SChr pracujący w naszym w Sanktuarium. Prosimy o modlitwę w ich intencji. 

3. Jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z 25 marca (w tym roku dzień ten wypadał w Niedzielę Palmową). Na uroczystą Mszę św. zapraszamy na godz. 12.00 i 18.30, podczas których będzie możliwość podjęcia się duchowej adopcji poczętego dziecka.

4. We wtorek o godz. 18.30, w VIII rocznicę katastrofy smoleńskiej, będziemy się modlili w intencji Ojczyzny. I podobnie jak w Warszawie zakończymy odprawianie Mszy św. za Ojczyznę w 10 dzień każdego miesiąca. Od maja, w intencji Ojczyzny, w intencji naszych Rodaków w kraju i w intencji polskich emigrantów będziemy się modlili w pierwszą środę każdego miesiąca na Mszy św. o godz. 18.30.

5. Wspólnota Przymierze Miłosierdzia zaprasza na warsztaty „Ruah” dla osób powyżej 30 roku życia pragnących uzdrowienia duchowego i otwartych na działanie Ducha Świętego. Szczegóły na plakacie.

6. „Męczennik serca” – to tytuł obszernego artykułu o ojcu Dolindo, zamieszczonego w najnowszym numerze Miłujcie się. Zachęcamy do lektury.

 

7. Prawie zakończyły się prace przy nowym nagłośnieniu Sanktuarium, przy nowoczesnym systemie przeciwpożarowym i monitoringu. Trwają prace przy renowacji wielkiego ołtarza. Wszystkie płaskorzeźby są wyjęte, a renowacja szafy ołtarzowej odbywa się na miejscu. W ciągu miesiąca rozpocznie się III etap prac na hełmie wieży kościoła. W tym roku planujemy wymienić blachę od strony Placu Zwycięstwa i umieścić na wieży zegar, który był zaprojektowany w 1912 roku, ale nigdy nie odczekał się realizacji. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na kontynuowanie prac remontowych i konserwatorskich w Sanktuarium.

 

8. W niedziele Okresu Wielkanocnego na godz. 17.00 zapraszamy za Drogę Światła. Jest to nabożeństwo składające się z 14 stacji, podczas których rozważamy to, co stało się po zmartwych-wstaniu Pana Jezusa. Rozważamy budzącą się wiarę w Chrystusa oraz nadzieję na zmartwychwstanie nas samych. Wszystkie wydarzenia rozważane w Drodze Światła są opisane w Nowym Testamencie. Uczestnicy przechodzą od stacji do stacji, śpiewając radośnie ku czci Zmartwychwstałego Pana, a drogę oświetlają niesionymi świecami. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie wszystkich, którzy chcą umocnić swoją wiarę w zmartwychwstanie, za swoją wiarę i wiarę swoich bliskich podziękować, komuś wiarę wyprosić. Nabożeństwo to jest wyrazem naszej nadziei, że i my będziemy mieli udział w zwycięstwie Chrystusa nad śmiercią, grzechem i szatanem.

9. W niedzielę, 15 kwietnia, o godz. 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy XVI Szczeciński Marsz dla Życia pod hasłem: Piękni od poczęcia. marsz zakończy się mszą św. w katedrze. Jak co roku zachęcamy do włączenia się w zbiórką pieluszek jednorazowych dla niemowląt, które zbierane będą przy pomniku św. Jana Pawła II przed wyruszeniem Marszu. Zebrane artykuły zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Poczerninie.