Ogłoszenia duszpasterskie

Zmartwychwstanie Pańskie

1 kwietnia 2018, niedziela

Życzenia Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko – Kamieńskiego

Drodzy Bracia Kapłani, Osoby życia konsekrowanego, nasi Diecezjanie oraz Goście,

Świętując Zmartwychwstanie Chrystusa w roku, który w Kościele w Polsce jest czasem refleksji poświęconej Duchowi Świętemu, uświadamiamy sobie na nowo, że „Chrystus, który za nas umarł i zmartwychwstał, zesłał od Ciebie, Ojcze, jako pierwszy dar dla wierzących, Ducha Świętego”. A zatem, całe wydarzenie paschalne jest równocześnie czasem nowego przyjścia Ducha Świętego jako Pocieszyciela i Ducha Prawdy. Przypominają się w tym momencie znamienne słowa św. Jana Pawła II, wypowiedziane podczas jego pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. Niech słowa te staną się i naszą modlitwą o dar Ducha Świętego dla wszystkich naszych Rodaków, żyjących w kraju i zagranicą, o dary Ducha dla całej naszej Ojczyzny, w przededniu setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Niech moc Zmartwychwstałego Pana krzepi nas i niech oświeca Boskim blaskiem wszystkie wyzwania codziennego życia, abyśmy umocnieni Jego miłością i napełnieni Duchem Świętym, potrafili nieść płomień szczerej i głębokiej wiary w naszych sercach.

       + Andrzej Dzięga Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński                                                 

Ogłoszenia

1. W radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego, pozwólcie, że podziękuję najpierw kapłanom, przez których sakramentalną posługę mogliśmy odprawić wielkanocną spowiedź. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Podziękowania kierujemy do wszystkich diakonii muzycznych, Liturgicznej Służby Ołtarza, zakrystianów. Wszystkim, którzy włączyli się czynnie
w procesję rezurekcyjną i w pomoc w przygotowaniu świąt składamy serdeczne Bóg zapłać! Wam Drodzy Parafianie i Przyjaciele Sanktuarium dziękujemy za udział w podniosłych nabożeństwach Triduum i chrześcijańską postawę podczas tych wielkich dni.

2. Rozpoczętą w Wielki Piątek Nowennę do Miłosierdzia Bożego będziemy odmawiać w święta o godz. 15.00, a od wtorku – codziennie po Mszy św. o 12.00 i wieczorem na zakończenie eucharystycznej adoracji.

 

3. W Drugi Dzień Świąt, na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy się modlili za rodziny rozdzielone emigracją i udzielimy im specjalnego błogosławieństwa. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym. Ofiary składane tego dnia na tacę będą przeznaczone na potrzeby KUL-u i Wydz. Teologicznego w Szczecinie.

4. Nabożeństwa w pierwszy czwartek, w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę miesiąca odprawimy w stałym porządku.

5. Za tydzień, z okazji „Tygodnia Miłosierdzia” woluntariusze z Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierali ofiary przeznaczone na pomoc potrzebującym.

Niech czas Paschalnych Świąt dla wszystkich Parafian i Gości będzie błogosławionym czasem, bogatym w dobro świadczone i otrzymywane.