Ogłoszenia duszpasterskie

Nidziela Palmowa

25 marca 2018, niedziela

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień i obchód Świąt Paschalnych. O godz. 10.00 rozpocznie się przed kościołem MARSZ DLA JEZUSA. Na Gorzkie Żale zapraszamy na o 17.00.

2. Ze spowiedzi będzie można skorzystać w niedzielę (07.00-21.00); od poniedziałku do środy (06.00-19.00), w Wielki Czwartek i Wielki Piątek (06.00-16.00 i 22.00-24.00), Wielką Sobotę (6.00-16.00). Porządek spowiedzi został umieszczony na konfesjonałach.

3. Na Mszę św. z modlitwą za udręczonych duchowo zapraszamy w Wielki Wtorek o godz. 18.30.

4. Na drogi krzyżowe o godz. 11.30 i 18.00 zapraszamy do Wielkiej Środy włącznie. W Wielką Środę o godz. 19.00 zapraszamy na parafialną drogę krzyżową w plenerze.

5. W Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa - Mszę Wieczerzy Pańskiej odprawimy o 18.00. Po Mszy św. czuwanie z Jezusem w Ogrójcu potrwa do północy.

6. Wielki Piątek to dzień śmierci Chrystusa. Przeżyjmy ten dzień w wyciszeniu. Drogi krzyżowe odprawimy o 9.00, 12.00 i 15.00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 18.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża tradycja Kościoła każe przekazywać na rzecz katolików w Ziemi Świętej. Modlitewne czuwanie potrwa do północy. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

7. W Wielką Sobotę pokarmy na stół wielkanocny święcimy od 9.00 do 16.00. W czasie poświęcenia pokarmów zbieramy trwałe produkty żywnościowe dla ubogich. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w Wielkim Poście swoją jałmużną wsparli potrzebujących. Dziękujemy członkom parafialnego zespołu Caritas, dzięki którym pomoc ta może być sprawnie dystrybuowana.

 

8. Przy końcu ławek ustawiona jest skarbona na wielkopostną jałmużnę.Ofiary do niej składane są przeznaczone dla sióstr Matki Teresy z Kalkuty, które pomagają najuboższym szczecinianom. Po Mszy św. można w kruchcie złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego.

9. Kwietniowy Biuletyn Sanktuarium jest wyłożony w kruchcie.  

10. Tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego zaczynamy celebrować w sobotni wieczór. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się obrzędami poświęcenia ognia o godz. 20.00. Prosimy przynieść świece. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 – Msza św. rezurekcyjna z procesją. Pozostałe Msze św. – począwszy od godz. 8.00 – jak w każdą niedzielę.

11. Święta Wielkanocne rozpoczynają się już dzisiaj. Siostro i Bracie, postaraj się, aby ten czas był dla Ciebie prawdziwym Wielkim Tygodniem. Przyjdź na wieczorną drogę krzyżową w plenerze w Wielką Środę. W Wielki Czwartek bądź z Jezusem w Wieczerniku i w Getsemani na nocnej modlitwie. Z wdzięcznością stań pod krzyżem w Wielki Piątek. Gdy przyjdziesz tu poświęcić wielkanocne pokarmy pamiętaj, że w Wielką Sobotę w całym Bożym świecie trwa wielkie milczenie. W takim milczeniu rodzi się i dojrzewa paschalna radość, która może stać się i Twoim udziałem, czego na progu Wielkiego Tygodnia z całego serca życzymy. Siostro i Bracie, jeśli możesz – to już od Wigilii Paschalnej – ubierz się na biało (wybierz na święta jasne ubrania). Tak czynili pierwsi chrześcijanie, aby innym, często nieznającym Chrystusa, a przez to smutnym i pozbawionym nadziei, pokazać, że Nadzieja właśnie zmartwychwstała.