Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2018, niedziela

1. Tradycją Sanktuarium są drogi krzyżowe odprawiane w Wielkim Poście nie tylko w piątek, ale także we wszystkie dni od poniedziałku do soboty o godz. 11.30 i 18.00. W piątki drogi krzyżowe odprawiamy o godz. 9.30, 11.30, 17.30 (dla dzieci), 18.00 i 20.00 (akademicka). W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali.

2. Do wielkopostnych praktyk pokutnych, pożytecznych dla naszego zbawienia, oprócz modlitwy i postu, Jezus zalicza także jałmużnę. Istotą jałmużny nie jest oddanie tego, co nam zbywa, co niepotrzebne, ale świadome podzielenie się dobrem. Skarbona na wielkopostną jałmużnę przeznaczoną na pomoc najuboższym została ustawiona na środku kościoła przy końcu ławek. Będzie nam towarzyszyła przez cały Wieli Post.

3. Na modlitwę za udręczonych duchowo zapraszamy we wtorek wieczorem.

4. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej po Mszy św. o godz. 12.00 i o godz. 20.00. O godz. 21.00 rozpocznie się Msza św. w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe powołania. Mszę św. wynagradzającą NSPJ odprawimy w piątek o godz. 12.00. Poprzedzi ją śpiew Godzinek o Sercu Bożym. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 11.30 - różaniec, o godz. 12.00 -Msza św. i zmiana tajemnic różańca św.

5. Fundacja Edukacji Rodzinnej zaprasza na dni otwarte do swoich placówek: przedszkola i szkoły dla dziewcząt FALE oraz szkoły la chłopców NAWIGATOR. Szczegóły na plakacie.

6. Na wsparcie renowacji wielkiego ołtarza zostały wydrukowane cegiełki, które można nabywać w sklepiku, zakrystii i w biurze parafialnym. Bardzo jesteśmy wdzięczni każdą ofiarę. Stale modlimy się za wszystkich dobrodziejów Sanktuarium.

7. W drugą z wielkopostnych niedziel w całej Polsce zbierane są ofiary na dzieła prowadzone w świecie przez ponad 2 tysiące polskich misjonarzy, posługujących w 97 krajach. Wolontariusze w kruchcie zbierają ofiary na misje. Za każdą bardzo dziękujemy. 

6. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożego Serca. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.