Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela w ciagu roku

28 stycznia 2018, niedziela

1. Na wspólne kolędowanie przy żłóbku zapraszamy na godzinę 17.00.

2. na mszę św. z modlitwą za udręczonych duchowo zapraszamy we wtorek o godz. 18.30.

3. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej po Mszy św. o godz. 12.00 i o godz. 20.00. O godz. 21.00 rozpocznie się Msza św. w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe powołania.

4. Mszę św. wynagradzającą NSPJ odprawimy w piątek o godz. 12.00. Poprzedzi ją śpiew Godzinek o Sercu Bożym.

5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 11.30 rozpocznie się różaniec, o godz. 12.00 Msza św. i zmiana tajemnic różańca św.

 

6. Święto Ofiarowania Pańskiego, obchodzone w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego przypada w pierwszy piątek lutego. Z tej racji Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga zaprasza osoby konsekrowane oraz wszystkich wiernych na wspólną modlitwę do katedry, w przeddzień, czyli w czwartek, 1 lutego. O godz. 15.00 rozpocznie się modlitewne czuwanie, o godz. 16.00 – Eucharystia z odnowieniem ślubów zakonnych. Zapraszamy wszystkich do udziału w modlitwie dziękczynnej za dar życia konsekrowanego.

7. Stowarzyszenie Razem działające przy naszym Duszpasterstwie Akademickim posiada status organizacji pożytku publicznego. Prowadzi świetlice środowiskowe dla dzieci i młodzieży oraz pomaga w duszpasterstwie. Zachęcamy do wsparcia stowarzyszenia poprzez przekazanie 1% podatku. Ulotki z dodatkowymi informacjami będą rozdawane przez wolontariuszy przed kościołem. Podobnie jak w ubiegłych latach, wolontariusze stowarzyszenia oferują  pomoc przy rozliczeniu podatkowym. PITy można zostawiać w biurze parafialnym.

8. W bazylice św. Jana Chrzciciela można obejrzeć wystawę pt. „Królowa Polski o wielu obliczach”. Składa się ona z 48 obrazów ukoronowanych przez Sługę Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

9. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli, dziś – po każdej Mszy św. zbieramy dary w postaci piórników i lizaków dla dzieci z Kenii. Wymienione przedmioty lub dobrowolne ofiary można złożyć u siostry Zofii i dzieci z koła misyjnego w kruchcie kościoła. W imieniu obdarowanych uczniów z Kenii wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

10. Bractwo św. Michała Archanioła zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem w piątek, 2 lutego, o godz. 18.30.

11. Biuletyn z programem nabożeństw na luty jest wyłożony w kruchcie. Znajdziemy w nim bardzo ciekawą propozycją jak owocnie i pożytecznie przeżyć Wielki Post. Szerzej o niej będziemy mówili w następne niedziele.

12. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.