Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela w ciągu roku

21 stycznia 2018, niedziela

1. W niedziele stycznia, w ramach wieczornego nabożeństwa o godz. 17.00, zapraszamy do wspólnego kolędowania przy żłóbku. Natomiast dzisiaj o godz. 16.00 rozpocznie się koncert pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu chóru parafialnego Pax Christi i Chóru Kombatanta.

2. Zakończyliśmy kolędą. Prawie 3000 rodzin otworzyło duszpasterzom drzwi swoich domów i stanęło do wspólnej modlitwy z ufnością zawierzając Bogu cały rozpoczęty rok. Bardzo dziękujemy za chrześcijańską postawę, za dzielenie się troskami i radościami codziennego życia, za zaintere-sowanie sprawami parafii i Sanktuarium. Z uwagą wysłuchaliśmy opinii Parafian o naszej posłudze, o dziełach duszpasterskich, a także o prowadzonych pracach remontowych. Dziękujemy za wszystkie dobre słowa. Dziękujemy także za uwagi krytyczne, które bierzemy sobie do serca i będziemy się starali z Bożą pomocą poprawiać. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone z racji kolędy, którymi – jak co roku – dzielimy się z seminarium szczecińskim i z seminarium chrystusowców w Poznaniu.

3. „Kościół w potrzebie”, to fundacja, która przez szereg lat przychodziła z hojną pomocą polskiemu Kościołowi, wspierając budowę nowych świątyń, liczne dzieła charytatywne, edukacyjne i ewan-gelizacyjne. Teraz – spłacając niejako dług wdzięczności – my wspieramy dzieła kościelne. Ofiary na ten cel można złożyć do skarbony ustawionej pod chórem.

4. Wszystkim Parafianom życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczególnie pamiętamy dziś o babciach i dziadkach.