Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu

24 grudnia 2017, niedziela

1. Dzisiaj, w IV Niedzielę Adwentu, Msze św. odprawiamy do godziny 15.00 włącznie. Spowiedź przedświąteczna potrwa do godz. 16.00. Nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00 oraz Mszy Świętych o godz. 18.00 i 20.00.

2. Wieczorem w gronie najbliższych zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Przeżyjmy ten czas religijnie. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, lektury fragmentu Ewangelii opisującego Boże Narodzenie i zachowania wszystkich innych zwyczajów, łącznie z powstrzymaniem się od pokarmów mięsnych i alkoholu. Pasterki odprawimy o 22.00 i o północy. O godz. 21.30 rozpocznie się rodzinne kolędowanie przy żłóbku. Dzieci mogą przebrać się za pasterzy i wziąć ze sobą dzwoneczki. W Pierwszy Dzień Świąt Służbę Bożą rozpoczniemy od Mszy św. o godz. 8.00.

3. 26 grudnia, w II Dzień Świąt, na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy wszystkich, którzy na co dzień mieszkają za granicą, a także ich rodziny pozostające w kraju. Pomodlimy się o Bożą opiekę na czas rozłąki i udzielimy specjalnego błogosławieństwa. Ofiary tego dnia zbierane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

4. Po raz 21. zapraszamy na wspólne kolędowanie przy „żywej szopce” w Pierwszy i Drugi Dzień Świąt od godz. 10.00 do 18.00. W Pierwszy Dzień Świąt o godz. 15.00 w nasze kolędowanie włączą się Ksiądz Arcybiskup i Pan Prezydent Szczecina, którzy złożą świąteczne życzenia.

5. Duszpasterskie odwiedziny rodzin rozpoczniemy 2 stycznia. Program kolędy podamy w drugi dzień świąt i umieścimy w biuletynie na styczeń. Bardzo prosimy osoby, które zamieszkały w nowych blokach na terenie parafii albo które do parafii się wprowadziły, aby chęć przyjęcia księdza po kolędzie zgłaszały w zakrystii.   

6. Parafianom i gościom życzymy błogosławionego czasu.