Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela w ciagu roku

12 listopada 2017, niedziela

Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się na różańcu w dni powszednie o 11.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 17.00. Pod chórem wyłożone są karty wypominkowe. Prosimy je składać do skarbony ustawionej z tyłu kościoła, w biurze lub zakrystii.

Za zmarłych wpisanych do Księgi Zmarłych Sanktuarium odprawimy w ciągu roku 52 Msze św. zbiorowe; codziennie odmawiamy cząstkę różańca i wspominamy w rocznicę śmierci.

Do wspólnej modlitwy za zmarłych na Cmentarzu Centralnym zapraszamy w niedziele listopada o godz. 14.00. Początek przy kaplicy.

W piątek po Mszy św. o godz. 12.00 uczcimy relikwie św. Małgorzaty Marii Alacoque.

W gdańskiej pracowni złotniczej „Drapikowski Studio” powstają ołtarze przeznaczone do 12 miejsc na świecie. W nich ma trwać wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Trzy lata temu gościliśmy ołtarz, który dzisiaj stoi w Bazylice Matki Bożej Królowej Pokoju w Yamoussoukro [Jamosukro] na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. W tym roku trafi do nas kolejny ołtarz adoracji, przeznaczony do sanktuarium NMP – Matki Słowa Bożego w Kibaho w Rwandzie. W najbliższy czwartek, we wspomnienie NMP Ostrobramskiej, po Mszy św. o godz. 12.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w tym właśnie ołtarzu. Ołtarz będzie ustawiony między chrzcielnicą a kaplicą maryjną, a adoracja Najświętszego Sakramentu będzie wypełniała cały czas pomiędzy Mszami św. Ołtarz adoracji będzie w Sanktuarium do 26 listopada.

Przypominamy, że od początku grudnia ulegnie zmianie niedzielny porządek Mszy św. Dotychczasowe Msze święte o godz. 12.00 i 13.00, zastąpi Msza św. o godz. 12.30.