Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI Niedziela w ciagu roku

5 listopada 2017, niedziela

1. Na Mszę św. wotywną o Duchu Świętnym zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.30.

2. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się na różańcu w dni powszednie o 11.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 17.00. Pod chórem wyłożone są karty wypominkowe. Prosimy je składać do skarbony ustawionej z tyłu kościoła, w biurze lub zakrystii.

3. Za zmarłych wpisanych do Księgi Zmarłych Sanktuarium odprawimy w ciągu roku 52 Msze św. zbio-rowe, codziennie odmawiamy cząstkę różańca i wspominamy w rocznicę śmierci. Księga Zmarłych zastępuje wypominki roczne.

4. Do wspólnej modlitwy za zmarłych na Cmentarzu Centralnym zapraszamy w niedziele listopada o godz. 14.00. Początek przy kaplicy.

5. Zakochani Święci – to koncert, na który zaprasza wspólnota Gloria Crucis. Będzie on połączeniem przeżyć wielkich mistyków (św. Teresy z Avila i św. Jana od Krzyża) ze współczesną muzyką. Komentarze pomogą nam zrozumieć ich przeżycia. Koncert odbędzie się w Sanktuarium, we wtorek, 7 listopada, o godz. 19.15.

6. Rozpoczyna się długo oczekiwana renowacja naszego wielkiego ołtarza. Ostatnia została przeprowadzona 40 lat temu. Konserwatorzy zdjęli już rzeźby świętych biskupów, aniołów i łabędzia ze zwieńczenia (czasami mylonego z pelikanem). Część prac będzie prowadzonych na miejscu, a część w pracowni konserwatorskiej. Jeszcze w listopadzie w prezbiterium stanie rusztowanie, umożliwiające konserwatorom dojście do górnych partii ołtarza. O kolejnych etapach prac będziemy na bieżąco informować.

7. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na nowy Ołtarz Maryjny. Dziękujemy za zakup cegiełek i książeczek z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. To wszystko pomaga zgromadzić konieczne środki.  Na ten cel przeznaczona jest także taca ca tydzień.

8. W sobotę, w Święto Niepodległości, Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawimy o godz. 12.00.

 

9. Przypominamy, że od początku grudnia ulegnie zmianie niedzielny porządek nabożeństw w Sanktuarium. Dotychczasowe Msze Święte o godz. 12.00 i 13.00, zastąpi Msza św. o godz. 12.30.

10.Młodych, chcących pogłębić wiarę, wspólnie się pomodlić i porozmawiać na ciekawe tematy zapraszamy na spotkania Ruch Czystych Serc w piątki o godz. 18.00 na plebanii (ul. Bogurodzicy 3). Szczegółowe informacje w zakrystii i u ks. Pawła. 

11. Serdecznie witamy w Sanktuarium przedstawicieli wydawnictwa ojców paulistów, którzy jak co roku, przywieźli nam Ewangeliarze. Te niewielkie książeczki pomagają dzisiaj wielu aktywnym i zapracowanym ludziom, na codzienne karmienie się Słowem Bożym.