Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela w ciagu roku

29 października 2017, niedziela

1. BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – to wspólne świętowanie dla dzieci z rodzicami. Dzieci przebierane za ulubionych świętych zapraszamy do kościoła we wtorek na godz. 17.30 na spektakl o Dzieciach Fatimskich. Potem wspólnie przejdziemy do SP nr 5, gdzie rozpocznie się zabawa. Rodziców prosimy o pomoc w przygotowaniu strojów. Nikogo nie może zabraknąć.

2. Tego samego dnia przez Szczecin przejdzie PROCESJA ZE ŚWIĘTYMI. Zgromadzimy się na Jasnych Błoniach o godz. 19.00, aby stamtąd wyruszyć w pochodzie z relikwiami świętych do katedry. Nasza parafia będzie niosła relikwie św. Małgorzaty M. Alacoque, bł. Karoliny Kózkównej i św. Jose Sancheza del Rio. Wszystkich do udziału w przemarszu serdecznie zapraszamy.

3. Za udręczonych duchowo będziemy modlili się we wtorek na Mszy św. o godz. 18.30.

4. Pod chórem wyłożone są karty wypominkowe. Prosimy je składać do skarbony ustawionej z tyłu kościoła, w biurze lub zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się na różańcu w dni powszednie o 11.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 17.00.

5. Za zmarłych wpisanych do Księgi Zmarłych Sanktuarium odprawimy w ciągu roku 52 Msze św. zbio-rowe; codziennie odmawiamy cząstkę różańca i wspominamy w rocznicę śmierci. Księga Zmarłych zastępuje wypominki roczne.

6. W Uroczystość Wszystkich Świętych w kaplicy Cmentarza Centralnego zostaną odprawione Msze św. o godz. 9.00, 12.00 i 15.00. Po Mszy św. o 12.00 rozpocznie się modlitewna procesja. Msze św. w Sanktuarium odprawimy w porządku niedzielnym.

7. 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych duszpasterzy. Msza św. przy grobach kapłańskich zostanie odprawiona o godz. 15.00.

8. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go każdego dnia za duszę jednej osoby zmarłej. Warunkiem odpustu jest pobożne nawiedzenie cmentarza, przyjęta Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Św.

9. Nabożeństwo Godziny Świętej w I czwartek miesiąca odprawimy po Mszy św. o 12.00 i o 20.00. O 21.00 rozpocznie się Msza św. o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

10. Mszę św. Wynagradzającą NSPJodprawimy wI piątek o godz. 12.00. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci rozpocznie się o godz. 16.30; o 17.00 – Msza pierwszopiątkowa dla dzieci. Na Mszę św. Wynagra-dzającą Niepokalanemu Sercu Maryi zapraszamy w I sobotę o godz. 12.00. Po Mszy zmiana tajemnic różańca św.

11. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na nowy Ołtarz Maryjny. Dziękujemy za zakup cegiełek i książeczek pt. Nasza nieustająca nowenna.

12. Kończy się Tydzień Misyjny, podczas którego modlimy się i zbieramy ofiary na misje. Dzisiaj jednak, ze względu na trzęsienie ziemi w Meksyku, będą one przeznaczone dla najbardziej poszkodowanych w tej tragedii. Cała Polska dzisiaj wspiera Meksyk. Pomóżmy i my.