Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela w ciagu roku

15 października 2017, niedziela

1. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy w dni powszednie o godz. 11.30 i 18.00, w niedziele o 17.00. Nabożeństwa dla dzieci odprawiamy w środy i piątki o 17.30.

2. Bractwo św. Michała Archanioła zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem we wtorek o 18.30.

3. Pod chórem wyłożone są karty na listopadowe wypominki. Każda jest opatrzona datą, wskazującą na dzień, w którym będziemy się modlić za wymienionych zmarłych. Różaniec z wypominkami będziemy odprawiali w dni powszednie o 11.30 i 18.00, a w niedziele o 17.00.

4. Do Księgi Zmarłych Sanktuarium naszych bliskich możemy wpisywać w biurze parafialnym.

5. W nocy z piątku na sobotę odbędzie się na Jasnej Gorze czuwanie w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy. W łączności z Jasną Górą w naszym Sanktuarium zbierzemy się na modlitwie.  Wszystkich, którzy chcą się pomodlić za swoich bliskich przebywających za granicą zapraszamy w piątek na różaniec o godz. 18.00, później – Mszę św. z adoracją, która potrwa do godz. 20.00.   

 

6. Najpóźniej do czwartku, do zakrystii i biura parafialnego, można przynosić intencje modlitewne za polskich emigrantów, które pielgrzymi zabiorą na Jasną Górę.

7. W niedzielę, 22 października, rozpoczną się rekolekcje akademickie „na dobry początek”. Konferencje rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 20.00. Po Mszach – nauki stanowe.

8. Sanktuarium wydało trzecią w tym roku książeczkę. Po Naszych drogach krzyżowych i Naszych różańcach, chcemy zaproponować Naszą nieustającą nowennę – czyli nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Oprócz tekstu samego nabożeństwa umieściliśmy w niej wybór pieśni i litanii maryjnych oraz fragmenty Pisma Świętego. Książeczka zawiera także szczegółowy opis ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, duchowe przesłanie jakie ikona niesie i omawia jej symbolikę. Na końcu umieściliśmy historię naszej, szczecińskiej Ikony. Tekst – tak samo jak w poprzednich książeczkach - dopełniają fotografie z Sanktuarium.

Książeczka jest do nabycia w kruchcie kościoła, w sklepiku, i biurze parafialnym i jest formą cegiełki na nowy ołtarz maryjny. Za wszystkie ofiary składane na powstanie ołtarza bardzo dziękujemy.

9. W tym roku ks. Jerzy Popiełuszko kończyłby 70 lat. W środę minie 33. rocznica jego porwania i zamordowania. Z tej okazji zostały wydane Zapiski Księdza Jerzego z czterech ostatnich lat życia. Pierwszy raz książka ta została wydana w Paryżu w 1985 roku. Natomiast w Polsce, w pełnej wersji, bez cenzury, ukazuje się dopiero teraz. „Zapiski” to niedokończony portret wielkiego Polaka, patrioty, kapłana i męczennika. Po Mszach św. będzie można ją nabyć w kruchcie kościoła.