Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

11 czerwca 2017, niedziela

1. Dziękujemy dobremu Bogu za każde dziecko, w którego sercu od dzisiaj może mieszkać Pan Jezus. Dziękujemy Ks. Dariuszowi, s. Zofii i innym katechetom, a także rodzicom za wspólny wysiłek przygotowania do Pierwszej Komunii św. Dziękujemy zwłaszcza tym rodzicom, którzy sami dbają o swoją żywą przyjaźń z Chrystusem i którzy są prawdziwymi świadkami, że także w wieku dorosłym w dzisiejszym świecie przyjaźń z Jezusem jest możliwa i pozostaje wartością.

2. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Jezusowego odprawiamy w niedziele o godz. 17.00,
a w dni powszednie o godz. 18.00.

3. We wtorek przypada Dzień Fatimski. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na różaniec
o godz. 11.30 i na Mszę św. z procesją o godz. 12.00.

4. W czwartek, w uroczystość Bożego Ciała, podziękujemy Chrystusowi za Jego eucharys-tyczną obecność, za nasze Pierwsze Komunie św. i wszystkie następne, które przyjęliśmy. Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godz. 9.30 włączymy się w centralną procesję, która wyruszy z kościoła św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00 i zakończy się w katedrze.

5. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała, zapraszamy na próby we wtorek i środę o godz. 17.40, bezpośrednio po Mszach św. Białego Tygodnia. Próby odbędą się przy naszej plebanii.

6. Od Bożego Ciała do odpustu Serce Jezusowego trwają Dnie Eucharystyczne (Oktawa Bożego Ciała). Codziennie na godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Serca Jezusowego z procesją wokół kościoła.

7. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.