Ogłoszenia duszpasterskie

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

4 czerwca 2017, niedziela

1. Zapraszamy dzisiaj do Parku Andersa na VI Festyn Rodzinny przygotowany przez duszpasterstwo akademickie. Festyn rozpocznie się o godz. 10.30 i potrwa do 18.00. Wieczorne nabożeństwo do Serca Jezusowego zostanie odprawione do parku na godz. 17.00.

2. Dziś także, w X Święto Dziękczynienia w całej Polsce zbierane są ofiary na Świątynię Opatrzności w Warszawie, która powstaje jako votum Narodu za odzyskaną wolność. Ofiary na ten cel można składać do skarbony ustawionej przy końcu ławek pod chórem.

3. W poniedziałek, 5 czerwca br., w Uroczystość NMP Matki Kościoła, Patronki naszej Archidiecezji, zapraszamy wszystkich członków ruchów, wspólnot i stowarzyszeń religijnych do udziału we Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Abp Andrzeja Dzięgi w katedrze szczecińskiej o 18.00.

4. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Jezusowego odprawiamy w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie o godz. 18.00.

5. W intencji rodzin rozdzielonych emigracją będziemy się modlili w środę na mszy św. o godz. 18.30.

6. W ramach Tygodnia Ewangelizacji nasze Sanktuarium zaprasza w piątek wieczorem na modlitewne czuwanie, które rozpocznie się po Mszy św. o godz. 20.00. Adoracja poprowadzona przez Wspólnotę Przymierze Miłosierdzia i Wspólnotę Miłości Ukrzyżowanej potrwa do północy.

7. W sobotę na Mszy św. wieczornej będziemy modlili się w intencji Ojczyzny.

8. W niedzielę, 11 czerwca, mija 30 lat od pielgrzymki św. Jana Pawła II do Szczecina. W tym dniu również Ks. Arcybiskup obchodzi 40. rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji w szczecińskiej katedrze o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna, do udziału w której serdecznie zapraszamy.

9. także w niedzielę za tydzień w Sanktuarium będziemy przeżywali uroczystość Pierwszej Komunii św. (na Mszy św. o godz. 9.30) i rocznicę Pierwszej Komunii św. (na Mszy św. o godz. 11.00).

9. Zakończył się drugi etap remontu hełmu wieży kościoła. Zostało wymienione miedziane poszycie od strony ul. św. Wojciecha. Kolejne etapy prac na wieży jeszcze przed nami, ale już nie w tym roku.

Trwają prace przy nowym przejściu do zakrystii i wciąż czekamy na powrót z konserwacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowa chrzcielnica (ufundowana przez rodziców tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych) jest już prawie gotowa i jeszcze w czerwcu zostanie ustawiona w kościele. Taca za tydzień przeznaczona jest na prace remontowe. Za wszystkie ofiary składane w Sanktuarium z serca dziękujemy.

10. Wszystkim życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.