Ogłoszenia duszpasterskie

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

28 maja 2017, niedziela

Na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej do środy, a od czwartku na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszamy w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie o godz. 18.00. W tym tygodniu podczas nabożeństw kontynuujemy Nowennę do Ducha Św.
 
Za udręczonych duchowo będziemy się modlili we wtorek o godz. 18.30.
 
Radość wiary – tak nazwaliśmy katechezy o chrześcijańskiej radości, na które wszystkich zapraszamy. Począwszy od czwartku (1 czerwca), do soboty (3 czerwca) na Mszach o godz. 12.00 i 18.30 będziemy wspólnie odkrywać radość wiary, dziękować za wiarę i cieszyć się z wiary. Będzie to nasze wspólne, duchowe przygotowanie do odpustu Serca Jezusowego. 
 
W pierwszy czwartek miesiąca Godzina święta po Mszy o 12.00, modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne na Mszy św. o godz. 18.30, kolejna Godzina święta o 23.00 i Msza św. o uświęcenie kapłanów o północy.
 
W pierwszy piątek miesiąca Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00 a następnie nabożeństwo z procesją eucharystyczną i spotkanie Straży Honorowej.
 

W pierwszą sobotę miesiąca rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 11.00, o 11.30 Różaniec, o 12.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, a na zakończenie spotkanie Żywego Różańca.
 
W sobotę po Mszy św. o godz. 18.30 rozpocznie się czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Św.
 
W niedzielę za tydzień zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do Parku Andersa na VI Festyn Rodzinny organizowany przez duszpasterstwo akademickie. Podczas Festynu będzie można wziąć udział w grach i zabawach dla dzieci i całych rodzin, w loterii fantowej, kiermaszu książek, koncertach, dostępne będzie również stoisko gastronomiczne. Całkowity dochód z festynu przeznaczony jest na zorganizowanie wypoczynku wakacyjnego dla dzieci ze świetlic środowiskowych. Zachęcamy również do włączenia się w akcję pieczenia ciast na festyn. Ciasta można przynosić do Kawiarenki akademickiej w sobotę lub w dniu festynu.