Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 maja 2017, niedziela

1. Dzisiaj o godz. 15.00 przy pomniku Jana Pawła II na Jasnych Błoniach rozpocznie się XV MARSZU DLA ŻYCIA. Przemarsz zakończy się  w katedrze, gdzie podczas Mszy św. będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu promującym najbardziej podstawowe, niezbywalne prawo do życia każdego poczętego człowieka.

2. Na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej zapraszamy w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie o godz. 18.00.

3. We wtorek w katedrze poznańskiej odbędą się święcenia kapłańskie i diakonatu w Towarzystwie Chrystusowym. Prosimy o modlitwę w intencji nowowyświęconych.

4. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W ramach nabożeństwa o godz. 18.00 będziemy prosić o dary Ducha potrzebne dla nas i dla całej wspólnoty Kościoła.

5. Sanktuarium wydało drugą w tym roku książeczkę. Tym razem ma być ona pomocą w modlitwie różańcowej. Zawiera 16 medytacji do tajemnic różańcowych i jest do nabycia w sklepiku w kruchcie i w zakrystii. Tak jak w przypadku Naszych dróg krzyżowych prosimy, aby potraktować tę książeczkę jako cegiełkę na remont Sanktuarium.

6. 3 czerwca, na Polach Lednickich odbędzie się XXI Spotkanie Młodych – Lednica 2000, pod hasłem „Idź i kochaj”. Sanktuarium organizuje wyjazd autokarowy dla młodzieży. W zakrystii można pobrać formularz zgłoszeniowy na wyjazd. Szczegółowe informacje u ks. Michała.

7. 4 czerwca w Parku Andersa odbędzie się kolejny Festyn Rodzinny. Zachęcamy do przynoszenia do zakrystii fantów na loterię oraz książek na kiermasz. Festyn przygotowują studenci z Duszpasterstwa Akademickiego.

8. Radość wiary – tak nazwaliśmy katechezy o chrześcijańskiej radości, na które już dzisiaj zapraszamy. Począwszy od czwartku (1 czerwca), do soboty (3 czerwca) na Mszach o godz. 12.00 i 18.30 będziemy wspólnie odkrywać radość wiary, dziękować za wiarę i cieszyć się z wiary. Będzie to nasze wspólne, duchowe przygotowanie do odpustu Serca Jezusowego.